معماری
خانه / فیلم و سینما / معرفی 8 شخصیت ماندگار ترسناک به یاد ماندنی سینما + تصاویر

معرفی 8 شخصیت ماندگار ترسناک به یاد ماندنی سینما + تصاویر

به مناسبت نزدیک شدن به هالووین، ۸ شخصیت معروف و یه یاد ماندنی سینمای جهان معرفی می شوند.
به گزارش مووی مگ به نقل از مهیزان ، ۳۱ اکتبر با برگزاری مراسم هالووین در کشور های خارجی همراه است و به همین دلیل در این روزها فیلم هایی با ژانر وحشت بیشتر از هر فیلمی در تمامی این کشورها مورد توجه قرار می گیرند. به همین دلیل به معرفی ده تن از شخصیت های معروف و به یادماندنی سینمای جهان پرداخته ایم.
817446 798

کنت دراکولا (خون آشام)

کنت دراکولا شخصیتی داستانی و به یادماندنی در ژانر وحشت است. “برام استوکر” در سال ۱۸۹۷ اولین دراکولا را نوشت و پایه گذار یکی از تاثیر گذارترین شخصیت های سینمای جهان شد.

دارکولا به عنوان خون‌آشام توصیف شده است و برخی از حالات و نمودهای این شخصیت از شاهزادهٔ قرن پانزدهمی “ولاد سوم” از والاچیا گرفته شده است.

تا به حال “کریستوفر لی”، “لانچی جونیور”، “جرارد باتلر”، “آدام سندلر” و “لوئی گوردون” در نقش دراکولا ظاهر شده اند.

817438 797

مایکل مایرز (قاتل هالووین)

مایکل مایرز شخصیت خیالی و آدمکش سینما و مجموعه فیلم‌های هالووین است. بازیگرانی همچون نیک کسل، آنتونی مور، دیک وارلاک و دن شنکس در این نقش بازی کرده اند.

اولین فیلم “هالووین” به کارگردانی “جان کارپنتر” در سال ۱۹۷۸ به نمایش در آمد. مایکل از بچگی در یک خانواده خلافکار بزرگ شده‌است و زمانی که ۶ سالش است خواهرش را به قتل می‌رساند. در ضمن لقب مایکل The Shape است.

817442 475

فرانکشتاین (مرد هزار تکه)

فرانکنشتاین؛ معروف‌ترین اثر نویسنده انگلیسی “مری شلی” است. ایده اولیه نوشتن این کتاب را “لرد بایرون” شاعر رمانتیک انگلیسی و از دوستان خانواده شری‌ها پیشنهاد کرد. فرانکنشتاین اولین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد.فرانکنشتاین دانشمند جوان و جاه طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد.

اولین بار این شخصیت در سال ۱۹۱۰ در فیلمی به کارگردانی “جیمز داولی” پا به عرصه سینما گذاشت و بعد از آن در سالهای ۱۹۳۱، ۱۹۹۲، ۱۹۹۴ و سال ۲۰۰۴ نسخه های دیگری از آن ساخته شد.

آگوستوس فیلیپس، کالین کلایو، پاتریک برگین،کنت برانا و پارکز پوزی از بازیگرانی هستند که در نقش فرانکشتاین ظاهر شده اند.

817445 411

مرد گرگ نما 

مرد گرگ نما یکی دیگر از شخصیت هایی است که با ظهور و بروز خود تاثیرات زیادی در ژانر وحشت داشت و حتی پس از آن از حضور وی در بسیاری فیلم ها مثل، دنیای زیرزمین و مردان ایکس استفاده شد.

اولین مرد گرگ نما در سال ۱۹۱۳ با بازی “شرمان برین بریج” پا به عرصه سینما گذاشت و بعد از آن بازیگرانی همچون “برد هورزینچر”، “جک نیکلسون”، “استیون ریچ” و “پارکز پوزی” نقش این موجود ترسناک را ایفا کردند.

817441 247

آقای هاید

وضعیت غیرعادی دکتر جکیل و آقای هاید (به انگلیسی: Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde) عنوان یک داستان است که توسط نویسنده اسکاتلندی به نام “رابرت لوییس استیونسون” در سال ۱۸۸۶ در لندن منتشر شده است. در این رمان دکتر جکیل، که به مبحث دوگانگی شخصیت علاقه‌مند است، دارویی برای جدا کردن جنبه‌های خوب و بد انسانیش می‌سازد. از جنبه‌های بد فردی به نام آقای هاید پدید می‌آید که دست به اعمال جنایتبار و حتی قتل می‌زند. در پایان دکتر جکیل که دیگر نه قادر به کنترل آقای هاید است و نه می‌تواند از قالب آقای هاید خارج شده، به صورت اصلی خود یعنی دکتر جکیل درآید، خودکشی می‌کند.

اولین بار “آقای هاید” در فیلمی کوتاه ۱۹۱۲ به سینما وارد شد و بعدها در سالهای ۱۹۳۱، ۱۹۴۱ تولید شد و فیلمبرداری نسخه تازه آن برای سال ۲۰۱۷ آغاز شده است.

817439 333

جیسون ورهیز (قاتل دریاچه کریستال)

“جیسون ورهیز” شخصیت خیالی در سری فیلم “جمعه سیزدهم” است. این شخصیت معمولاً با ماسک مخوفی شبیه ماسک هاکی و قد و قامتی بلند در سری فیلمهای جمعه سیزدهم دیده می‌شود. 

جیسون همواره سلاح سردی شبیه شمشیر و یا قمه در دست دارد و معمولاً اورکت سبز یا خاکی رنگ به تن می‌کند. بر اساس خط داستانی این سری فیلمها او در کودکی به جهت چهره عجیب و نا متعارف توسط کودکان هم سن خود مورد تمسخر قرار می‌گیرد و در یک روز جمعه که مطابق با سیزدهم ماه میلادی بوده بر اثر تمسخر و بازی بیش از حد بچه‌ها به طور اتفاقی درون دریاچه کریستال افتاده و غرق می‌شود. مادر او به اشتباه به عنوان قاتل دستگیر و اعدام می‌شود. جیسون که در واقع غرق شده و طبیعتاً باید مرده باشد، هر باره در جمعه سیزدهم هر سال به ندای مادرش دوباره از دریاچه کریستال برخاسته و به دستور مادرش بچه‌های بد را تنبیه می‌کند.

اری لهمن، وارینگتون ژیلت، ریچارد بروکرو درک میرس از جمله بازیگران نقش “جیسون” هستند.

817440 877

فردی کروگر (The Springwood Slasher)

“فردی کروگر” نام شخصیت ساختگی و شرور اصلی فیلم مشهور “کابوس در خیابان الم” است. “رابرت انگلاند” و “جکی ارل هالی” تا به حال در نقش فردی حاضر شده اند.

فردی کروگر یک روانی است که سعی داشته تعدادی بچه مدرسه‌ای را شکنجه و حتی نابود کند. والدین این کودکان وقتی متوجه این امر می‌شوند، ابتدا از او شکایت می‌کنند؛ ولی بعد که قانون نمی‌تواند او را محکوم کند، آن‌ها که احساس خطر می‌کنند، فِردی را زنده‌زنده می‌سوزانند.

بعد از چندین سال، وقتی کودکان کذایی بزرگ می‌شوند، روح فردی در خواب به سراغ آن‌ها می‌آید و آن‌ها را در کابوس مشترکی که دارند، نابود می‌کند. پس از کشته‌شدن دو تن از این افراد، باقی‌مانده‌ها تلاش می‌کنند تا راز فردی کروگر را بفهمند، و او را به جهنم بازگردانند. فردی که در کارخانه متروکه سوخته در کابوس‌ها هم مکان کارخانه را برای کودکان بازسازی می‌کند آنها را تک تک می‌کشد و معمولاً بازمانده‌ها سعی در نابودی او می‌کنند. او در هر قسمت از این سری فیلمها (کابوس در خیابان الم) به جهنم بازمی‌گردد و مجدداً در قسمت بعد زنده و سلامت است.

817444 765

هانیبال لکتر

هانیبال لکتر شخصیتی داستانی در سری رمان‌های دلهره‌آور توماس هریس است. شخصیت وی تا کنون در چندین فیلم بازنمایی شده که از جملهٔ آنها می‌توان به فیلم شکارچی انسان، سکوت بره‌ها، هانیبال و تعدادی فیلم دیگر اشاره کرد.

از جمله بازیگرانی که در نقش دکتر لکتر ایفای نقش کرده‌آند، می‌توان به آنتونی هاپکینز، برایان کاکس، مدس مایکلسن و گاسپارد اولیل اشاره کرد. دکتر لکتر اولین بار در سال ۱۹۸۱ رمان اژدهای سرخ به عنوان یک روانپزشک جنایی و همینطور یک قاتل سریالی آدم‌خوار معرفی شد.وی روانپزشکی است که از طریق قدرت روانکاوی و شناخت شخصیت افراد می‌تواند دیگران را تحت تاثیر قرار داده و آنها را به انجام کارهای خطرناک وادار نماید.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *