معماری
خانه / فیلم و سینما / ویلی ونکای فیلم « چارلی و کارخانه شکلات سازی » به سینما باز می گردد

ویلی ونکای فیلم « چارلی و کارخانه شکلات سازی » به سینما باز می گردد

819964 852245534

این داستان و شخصیت های جذاب آن بیش از ۵۰ سال در ذهن مخاطبان نسل های مختلف دوام آورده اند و تاکنون دو اقتباس موفق از آن روی پرده سینماها رفته است.

حالا کمپانی برادران وارنر و دیوید هیمن، تهیه کننده مجموعه فیلم های هری پاتر، تصمیم گرفته اند فیلمی جدید براساس شخصیت ویلی وونکا بسازند.

منابع نزدیک به برادران وارنر گزارش داده اند که حقوق این شخصیت خریداری شده و سایمون ریچریال نویسنده سابق مجموعه شوی زنده یکشنبه شب (Saturday Night Live ) و مردان در جستجوی زنان (Men Seeking Women ) فیلمنامه ای اوریجینال درباره ماجراجویی های دوران جوانی ویلی وونکا می نویسد که در داستان اصلی به آنها پرداخته نشده است.

اولین اقتباس از رمان «چارلی و کارخانه شکلات سازی» فیلمی موزیکال بود که سال ۱۹۷۱ با بازی «جین وایلدر» روانه پرده سینماها شد. ویلی وونکا یکی از ماندگارترین شخصیت های دوران حرفه ای وایلدر بود.

اقتباس دیگر را تیم برتون سال ۲۰۰۵ با بازی جانی دپ کارگردانی کرد. این فیلم با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری، ۴۷۵ میلیون دلار به جیب کمپانی سازنده بازگرداند.

گفتنی است دیوید هیمن علاوه بر مجموعه فیلم های هری پاتر، فیلم اسکاری جاذبه ، من افسانه هستم و پدینگتون را هم در کارنامه دارد. جانوران جادویی و زیستگاه آنها هم که داستانی حاشیه ای در دنیای هری پاتر است و قرار است در ۵ قسمت ساخته شود، توسط او تهیه می شود و قسمت اول آن ۱۸ نوامبر امسال روانه پرده سینماهای جهان خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *