معماری
خانه / فیلم و سینما / « فروشنده » جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره شیکاگو را دریافت کرد / سوتی عجیب آمریکایی ها درباره معرفی فیلم این فیلم

« فروشنده » جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره شیکاگو را دریافت کرد / سوتی عجیب آمریکایی ها درباره معرفی فیلم این فیلم

13 11 222photo231

فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم شیکاگو را از آن خود کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، برندگان جوایز جشنواره فیلم شیکاگو جمعه شب ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر) معرفی شدند. در این مراسم هیئت داوران بخش بین‌الملل جشنواره به ریاست جرالدین چاپلین جایزه ویژه این هیئت را به فیلم «فروشنده» اعطا کرد.

هیئت داوری درباره فیلم «فروشنده» این گونه نظر داد:‌ «این فیلم از مشکلات به وجود آمده پس از رویداد آزارواذیت جنسی و نحوه برخورد جامعه با آن بینشی منحصربه‌فرد به ما ارائه می‌کند. در عین حال داستان قدرتمند فیلم درباره انتقام جهانی است و در این مورد به شیوه‌ای رئالیست دوراهی‌های دردناک فیلم را به شیوه‌ای واقع‌گرا روایت می‌کند. داستان فیلم از وضعیت انسان در سطوح مختلف پرده بر می دارد »

13 11 9 894343231

البته هیئت داوران در نظر ثبت شده در سایت جشنواره اشتباه فاحشی کرده و جامعه به تصویر کشیده در فیلم «فروشنده» را جامعه‌ای عربی خوانده است.

در این مراسم با اجرای ریچارد روپر جایزه برتر جشنواره به فیلم «سیرا نوادا» به کارگردانی کریس پویو از رومانی اهدا شد. پویو علاوه بر این جایزه بهترین کارگردانی جشنواره را نیز از آن خود کرد.

«فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی نخستین بار در شصت‌ونهمین دوره جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم با بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در بخش رقابت اصلی جشنواره کن دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *