معماری
خانه / فیلم و سینما / علیرضا علیفر : باید کسی که ویکیپدیا را دستکاری کرد دستگیر می کردند! / چون آدم مهمی هستم مردم به من حسودی می کنند!

علیرضا علیفر : باید کسی که ویکیپدیا را دستکاری کرد دستگیر می کردند! / چون آدم مهمی هستم مردم به من حسودی می کنند!

IMG 24241copy223211

بیست و چهارمین قسمت برنامه اکسیر که به موضوع «توهین در فضای مجازی » می‌پرداخت میزبان سرهنگ علیفر و پرستو صالحی شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ابتدای برنامه، گزارشگر معروف تلویزیون در رشته فوتبال،با بیان اینکه کمتر اهل مصاحبه و گفتگو است گفت:در حدود ۱۵ ماه گذشته دوستان خبرنگار به من محبت دارندو مرتب تماس می گیرند و تقاضای مصاحبه دارند که البته با هماهنگی مدیرانم در شبکه ورزش گفتگو کردم.

وی افزود:همزمان با تاسیس شبکه “سه” کارم را شروع کردم و بیش از ۲۱ سال است که در فضای ورزشی کار می کنم یعنی از کار ژورنالیستی گرفته تا مربی گری در عرصه فوتبال را تجربه کردم و تعریف از خود نباشد کارم را بلدم و طی این سالها مردم فقط به تخصص من و چگونگی انجام وظایفم توجه داشتند.

این گزارشگر فوتبال تصریح کرد : اشتباه یک مجری در پخش زنده در تمام دنیا امری طبیعی است و من هم فقط یک اشتباه کردم آن هم روی شیطنت یک شیاد اینترنتی که متاسفانه با توجه به اینکه این آقا هم خلاف قانون عمل کرده و هم خلاف اخلاق،دستگیر نشد.

علیرضا علیفر ادامه داد:کنترلی بر روی فضای مجازی نیست اما سالهای سال است که مطبوعات تحت کنترل شدید هستند باید هم باشند، چیزی که در تمام دنیا هم هست ،باید مطابق با اصول،سیاست مملکت،مذهب و دین رسمی کشورمان حرکت کنند و حق ندارند بر خلاف این قواعد رفتار کنند؛در رادیو و تلویزیون که اصلا کسی اگر یک کلمه حرف نامربوط بزند که انقدر انعکاس دارد که کسی جرات نمی کند چنین کاری را انجام دهد، در نهایت این میشود فضای حقیقی ما که همه چیز مرتب و منظم است اما چرا فضای مجازی را کسی کنترل نمی کند؟

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول کنترل فضای مجازی است تاکید کرد:سایتهای زیاد و مختلفی که در فضای مجازی وجود دارند فقط با سلیقه آن مدیر سایت می گذرد، یعنی مدیر سایت ذهنیت خودش را به جوان این کشور تزریق می کند، خانم های جوان ایرانی خیلی تاثیر پذیر و عاطفی هستند، و به همین دلیل زود از آنچه در سایتها گفته می شود تاثیر می گیرند.

این گزارشگر جنجالی فوتبال در ادامه با اشاره به اینکه از طعنه “عادل فردوسی پور” آزرده شده گفت: گله مند شدم از آن آقای گزارشگر و گفتم دست شما درد نکند، شما در حضور میلیون ها بیننده، هنگام گزارش فوتبال با من شوخی می کنید و خودمان که تلفنی با هم صحبت می کنیم می گویی ببخشید.

سرهنگ علیفر” که در برنامه «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی سخن می‌گفت در پاسخ به اینکه چرا عده ای از کاربران برای بیان اعتراضشان در فضای مجازی به شما فحش می دهند گفت: آدم هایی که در رسانه های مجازی هستند به من حسادت دارند، آنها دوست ندارند که “علیفر” چهره روز باشد؛انسان هرچه مهمتر باشد دشمن زیاد پیدا می کند؛من فکر می کنم چون آدم متفاوتی هستم با من خصومت دارند و همین افرادی که خصومت می کنند در طی مقاله های خودشان می پذیرند که “علیفر” سبک خاص خودش را دارد و از هیچ کَس تقلید نمی کند.

وی افزود: فوتبال در تلویزیون نیاز به گزارشگر ندارد ،گزارشگر مربوط به رادیواست،تلویزیون در حال حاظر با بیش از ۱۰ دوربین مسابقه را پخش می کند،و آن کسی که تماشگر تلویزیونی است از ۱۰ زاویه گل را تماشا می کند ،لذا اصلا نیازی نیست برایش توضیح بدهیم .گزارشگر فوتبال باید مفسر و تحلیلگر باشد،من چون مربیA فوتبال دارم و ژورنالیست بودم و تخصص دارم در این کار،اهالی فن هم من را قبول دارند و این باعث شده آن تعدادی از دشمنان من در رسانه ها، من را مورد طمع قرار بدهند.

این گزارشگر قدیمی در پایان خاطرنشان کرد:من از جوانی و نوجوانی عادت دارم که چیزی را به دل نگیرم به خصوص اگر سن مخاطب پایین باشد ،زود می بخشم،من از هیچ کسی دلگیر نیستم اما من از جوانی تابع این تز طرحم بودم،یعنی هر کسی با من مهربان بوده با او مهربان تر بودم و اگر کسی با من بی ادب بوده من با او بی ادب تر بودم و هرگز به کسی اجازه نمی دهم که در رسانه و یا در جلوی روی من توهین کند.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *