معماری
خانه / خودرو و خودران / جگوار E-Pace مدل 2018 رونمایی شد

جگوار E-Pace مدل 2018 رونمایی شد

جگوار بیش از یک سال پس از موفقیت در بازار خودروهای کاربردی اسپرت تصمیم دارد بار دیگر با E-Pace کاملا جدید به موفقیتی تازه دست یابد.

جگوار بیش از یک سال پس از موفقیت در بازار خودروهای کاربردی اسپرت تصمیم دارد بار دیگر با E-Pace کاملا جدید به موفقیتی تازه دست یابد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از خبرخودرو، اما نام این خودرو کمی گول زننده است چرا که E-Pace خودرویی برقی نیست. درنتیجه برای داشتن شاسی بلندی برقی از جگوار باید تا زمان عرضه I-Pace در صدر مدل های شاسی بلند این برند صبر کرد. قرار است جگوار E-Pace مدل ۲۰۱۸ با مدل هایی همچون آئودی Q3، بی ام و X1 و مرسدس بنز کلاس GLA رقابت کند.
به نظر می رسد این شاسی بلند جدید به جای F-Pace، اشتراکات بیش تری با خودروی اسپرت F-Type داشته باشد و بسیاری از عناصر طراحی آن از جدیدترین نسخه این خودروی دو در گرفته شده باشد. به عنوان مثال، چراغ های جلو و عقب این خودرو شبیه به جگوار F-Type مدل ۲۰۱۸ هستند در حالی که قسمت جلوی این دو مدل نیز شباهت های زیادی دارد.
Wayne Burgess، مدیر تیم طراحی این خودرو گفت: “ما ظاهری متمایز از F-Pace را برای E-Pace در نظر گرفته ایم. ایده استفاده از قسمت جلوی F-Type و تعبیه آن در یک شاسی بلند کامپکت یکی از چندین ایده ای بود که امتحان کردیم اما چالش آن را دوست داشتیم.”
در واقع، E-Pace رویکردی نسبتا متفاوت از همتای شاسی بلند بزرگ تر خود دارد اگرچه کاپوت بلند مشابهی برای آن تعبیه شده است. البته عناصری از نیم رخ شبیه به هاچ بک در این خودرو دیده می شود و این مدل پایه جگوار بدون گلگیرهای برجسته و ارتفاع سواری می توانست با یک مدل هاچ بک اشتباه گرفته شود.
این خودرو از پلتفرم مشابه رنج روور اووک و لند روور دیسکاوری اسپرت بهره می برد و حدود ۳۳۰ میلی متر کوچک تر از F-Pace است.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *