معماری
خانه / خودرو و خودران / تسلا مدل 3 چند اسب در چنته دارد؟!

تسلا مدل 3 چند اسب در چنته دارد؟!

تسلا درباره قدرت تولیدی و سایز باتری نسخه پایه مدل ۳ بسیار مرموز عمل کرده است اما موسسه EPA برخی از جزئیات مربوط به این خودروی جدید را آشکار ساخته است.


بنا به اطلاعات جدید این خودرو در حالت برد بلند و حالت دیفرانسیل عقب قدرتی برابر با ۲۵۸ اسب بخار دارد. هم‌اکنون و همان‌گونه که می‌دانید، اندازه‌گیری اسب بخار خودروی الکتریکی می‌تواند کاملاً مشکل و بحث‌برانگیز باشد اما همانند دیگر مدل‌های تسلا، این گشتاور آنی خواهد بود که واقعاً پیشرانه الکتریکی مدل 3 را معرفی می‌کند نه حداکثر اسب بخار تولیدی.


طبق اخبار منتشر شده، فول ترین نسخه مدل ۳ دارای مجموعه باتری ۵۰٫۵ کیلووات ساعتی خواهد بود که بزرگ‌تر از گمانه‌زنی‌های ابتدایی است. ایلان ماسک قبلاً گفته بود این سدان باتری بزرگ‌تر از 75 کیلووات ساعتی نخواهد داشت. هنوز اطلاعاتی درباره باتری نسخه استاندارد تسلا مدل 3 منتشر نشده اما احتمال دارد این خودرو از باتری حدود 55 کیلووات ساعتی استفاده کند که باعث دست‌یابی به محدوده حرکتی 354 کیلومتری خواهد شد.


موضوع جالب دیگر اینکه تسلا مدل وزن ۱۷۴۰ کیلویی دارد که به‌طور قابل‌توجهی کمتر از وزن 2108 کیلوگرمی مدل S است. هرچند این خودرو شتابی در حد و اندازه برادر بزرگ‌تر ندارد اما این اختلاف وزن بزرگ باعث می‌شود مدل 3 بهترین هندلینگ را در بین محصولات تسلا داشته باشد.

[دانلود ویدئو ]

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت

استفاده نمایید.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *