معماری
خانه / چطور زندگی کنیم / طرز تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای

طرز تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای

کاپ کیک یا کیک فنجانی به کیک‌های کوچکی گفته می‌شود که به طور معمول، برای یک نفر تهیه می‌شود. این نوع کیک‌ها نیز مانند سایر کیک‌ها، در انواع گوناگونی تهیه می‌شود. امروز تصمیم داریم شما را با روش تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای آشنا کنیم. برای آشنایی با مواد اولیه و روش تهیه‌ی این کیک‌های ساده و خوشمزه، با ما همراه باشید.

طرز تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای

اختصاصی تابناک باتو؛ کاپ کیک یا کیک فنجانی به کیک‌های کوچکی گفته می‌شود که به طور معمول، برای یک نفر تهیه می‌شود. این نوع کیک‌ها نیز مانند سایر کیک‌ها، در انواع گوناگونی تهیه می‌شود. امروز تصمیم داریم شما را با روش تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای آشنا کنیم. برای آشنایی با مواد اولیه و روش تهیه‌ی این کیک‌های ساده و خوشمزه، با ما همراه باشید.
طرز تهیه‌ی کاپ کیک کره‌ای

مواد لازم:

آرد: ۲ و یک چهارم پیمانه

بکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری

نمک: یک چهارم قاشق چایخوری

تخم مرغ: ۵ عدد

وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

پوست لیموی رنده شده: یک قاشق چایخوری

پودر قند: ۲ پیمانه

کره‌ی نرم شده: 1 پیمانه

خامه‌ی ترش: یک چهارم پیمانه

شیر: یک چهارم پیمانه

طرز تهیه:

فر را با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد از قبل روشن می‌کنیم. قالب‌های کاپ کیک را آماده کرده و کف و دیواره‌های آنها را چرب و آرد پاشی می‌کنیم. آرد، بکینگ پودر و نمک را در ظرفی ریخته و یک یا دو بار، الک می‌کنیم.

تخم مرغ‌ها را به همراه وانیل، پوست لیموی رنده شده و پودر قند، در ظرفی ریخته و با هم‌زن خوب می‌زنیم تا کاملا یکدست شوند این کار را به مدت پنج دقیقه ادامه می‌دهیم. خامه‌ی ترش، کره و شیر را به مخلوط قبلی افزوده و دو دقیقه هم زدن را ادامه می‌دهیم. مخلوط به دست آمده را به آرد افزوده و با هم زن می‌زنیم تا کاملا یکنواخت شود.

از مایه‌ی کیک داخل قالب‌ها می‌ریزیم و آنها را به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل فر قرار می‌دهیم. برای اینکه مطمئن شویم کیک‌ها آماده‌اند، یک عدد خلال دندان را داخل آنها فرو می‌بریم، اگر خلال دندان آغشته به مواد کیک شد، کمی بیشتر برای پخت کاپ کیک‌ها زمان می‌گذاریم.  کیک‌ها را از فر خارج کرده و پس از سرد شدن، سرو می‌کنیم.

ترجمه و تنظیم: تابناک باتو

منبع: manalonline

این مطلب در سایت تابناک  باتو  منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *