معماری
خانه / چطور زندگی کنیم / 14 خوراکی جهت تامین آب مورد نیاز روزانه بدن

14 خوراکی جهت تامین آب مورد نیاز روزانه بدن

بر طبق یافته ها، هر فرد می بایست در روز هشت لیتر آب مصرف کند.اما شما مجبور نیستید که تمام این میزان آب بدن خود را از طریق نوشیدن آب تامین کنید ؛ چرا که تقریبا” 20 % از مصرف روزانه بدن ما به H2O از مواد غذایی مختلفی همچون میوه ها و سبزیجات تامین می شود.اگر چه نوشیدن آب به خصوص در فصل تابستان بسیار مهم است ، اما شما همچنین می توانید تشنگی خود را با 15 خوراکی بسیار خنک که همه ی آن ها حداقل دارای آبی معادل 90 % وزن خود هستند تامین نمایید.

۱٫خیار(حاوی ۹۶٫۷ % آب )

خیار(حاوی 96.7 % آب )خیار(حاوی ۹۶٫۷ % آب )

این سبزی تابستانی که دارای بالاترین میزان آب در بافت خود نسبت به دیگر مواد غذایی است در سالاد ها یا به صورت برش داده شده قابلیت استفاده ی مناسبی دارد .همچنین اگر میخواهید که قدرت هضم بیشتری برای خیار ایجاد کنید سعی کنید که آن را همراه با ماست بدون چربی ، نعنا و تکه های یخ و به صورت سوپ خیار استفاده کنید .

۲٫کاهوی سالادی یا یخ زده (حاوی ۹۵٫۶ % آب )

کارشناسان امر سلامت اغلب سبزیجات تیره تر مانند اسفناج را به جای این نوع از سبزی توصیه می نمایند ؛ چرا که دارای مقادیر بیشتری از فیبر یا مواد مغذی همچون فولات یا ویتامین K هستند.اما در خصوص میزان آب موجود در سبزیجاتی از این قیبل کاهوی سالادی انتخاب مناسب تری به شمار می آید و در این خصوص از آن در کاهش درجه ی حرارت بدن و به عنوان پایه ای مناسب در سالاد استفاده می شود.

۳٫کرفس (حاوی ۹۵٫۴ % آب)

کرفس (حاوی 95.4 % آب)کرفس (حاوی ۹۵٫۴ % آب)

افسانه ی مربوط به کرفس که بیان می کند این نوع سبزی کالری منفی دارد کاملا درست نیست اما به حقیقت بسیار نزدیک است .در واقع کرفس همانند تمام مواد غذایی دارای آب زیاد ، دارای کالری کمی است و فقط ۶ کالری در هر ساقه خود دارد .کرفس حاوی ویتامین A، C ، و K است.این سبزی همچنین به دلیل وجود آب بالای موجود در خود اسید معده را خنثی کرده و اغلب به عنوان درمان طبیعی سوزش سر دل و ریفلاکس اسید معده توصیه می شود.

۴٫ترپچه (حاوی ۹۵٫۳ % آب )

این سبزی ریشه ای خنک کننده می بایست پایه ی ثابت سالاد های بهار و تابستان باشد .ترپچه که دارای طعمی تند وشیرین است حاوی آنتی اکسیدان هایی همانند کاتچین می باشد که در چای سبز نیز یافت می شود.

کاتچین چیست؟

کاتچین مولکولی از خانواده‌ی فلاوونوئیدهاست. این مولکول‌های آنتی اکسیدانی به میزان بسیار زیاد در چای سبز وجود دارد. از آنجایی که تخمیر برگ‌های چای سبز اندکی بعد از برداشت متوقف می‌شود برای همین هم تقریباً اکسید نمی‌شوند. برای همین هم چای سبز بیشترین میزان کاتچین را حفظ می‌کند. کاتچین‌ها باعث می‌شوند زمانی که شما چای سبز می‌نوشید احساس کنید کمی دهانتان به اصطلاح جمع می‌شود و طعم آن کمی تلخ است.

۵٫گوجه فرنگی (حاوی ۹۴٫۵ % آب)

گوچه های تکه تکه شده و یا کباب شده همیشه به عنوان یک منبع اصلی در سالاد ها ، سس ها و ساندویچ ها مورد استفاده قرار می گیرند .گوجه های انگور مانند به سیخ کشیده شده ، برگ های ریجان و قطعات کوچکی از پنیر موزارلا در یک خلال دندان ، یک اشتها آور سریع و آسان به شمار می آیند .

این مطلب در سایت “BaElm” منتشر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *