معماری
خانه / چطور زندگی کنیم / روش های خانگی و گیاهی برای تسکین و درمان سرفه

روش های خانگی و گیاهی برای تسکین و درمان سرفه

روش های گیاهی و خانگی برای کمک به قطع سرفه کردن

تصویر مرتبط

سرفه کردن ممکن است اولین علامت هشدار دهنده در خصوص یک بیماری باشد .به طور مثال ممکن است که شما سرماخورده باشید یا آنفولانزا گرفته باشید .از طرفی سرفه می تواند نشانه ی بیماری های دیگری همچون ریفلاکس اسید معده ، مبارزه با آلرژی فصلی یا برونشیت باشد.به نقل از دیدگاه متخصصین ، سرفه ناشی از نوعی تحریک به حساب می آید که حنجره ی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و بدن شما با انعکاس انقباض عضلات به آن واکنش نشان می دهد تا این تحریک را خارج نماید .

سرفه کردن به علت ایجاد مزاحمت در رفتار فردی ، عموما” یک علامت مزاحم به حساب می آید که بر طبق مطالعات انجام شده در سال 2013 گاها” تا 18 روز نیز به طول می انجامد.در حالی که بسیاری از افراد به مصرف آنتی بیوتیک ها روی می آورند اما این داروها اغلب برای سرفه های افراد بی تاثیر هستند .

مهم تر آن است که سیستم ایمنی بدن شما برای مبارزه با آن چه که سبب سرفه کردن می شود تقویت گردد ؛برای درمان سرفه روش های طبیعی و گیاهی وجود دارد که در ادامه مواردی ذکر خواهد شد .

۱٫دوش گرفتن

تصویر مرتبط

هنگامی که شما دچار سرفه کردن شده اید ، بهتر است که یک دوش طولانی بگیرید.در واقع دسته ای از پزشکان معتقدند که دوش آب گرم بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید؛ از طرفی دوش گرفتن یک جایگزین عالی برای زمانی است که شما سعی می کنید از داروهای ضد سرفه استفاده نکنید .بنابراین بهتر است که خود را در معرض آب گرم قرار دهید تا بخار آب راه های تنفسی شما را تسکین دهد . در واقع دوش گرفتن از تحریک بیش از حد گلوی شما که زخم ها و ناراحتی های گلوی شما را نیز برمی انگیزاند جلوگیری می نماید.

این مطلب در سایت “BaElm” منتشر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *