معماری
خانه / چطور زندگی کنیم / کاشت موی سر

کاشت موی سر

مو می تواند به عنوان مهم ترین جنبه ی شخصیت کاریزماتیک فرد در نظر گرفته شود و ریزش مو ممکن است باعث کاهش و یا از بین رفتن اعتماد به نفس شود. اما حتی اگر ریزش مو ژنتیکی باشد، می توان از طریق کاشت موی سر مشکل را بر طرف کرد.

نبض ما – جراحی کاشت موی سر برای بازیابی مو در نواحی طاس و کم پشت انجام می شود. انواع مختلفی برای جراحی کاشت مو وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

روش های کاشت موی سر

۱- جراحی پیوند مو

رایج ترین روش، پیوند مو است. این روش، خطرات کمی دارد و اگر توسط متخصص انجام شود، عوارض جانبی آنچنانی نخواهد داشت.

۲- جراحی فلپ (flap)

شامل جابجایی پوست سر شامل موی زیاد به نواحی کم مو و طاس می باشد.

۳- جراحی گسترش بافت

باعث می شود که بخشی از پوست سر که پر مو می باشد، کشیده شده و نواحی کم مو را نیز تحت پوشش قرار دهد.

۴- جراحی کاهش بافت سر

 شامل حذف نواحی طاس می باشد که باعث متمرکز شدن موها در پوست سر می شود.

هر کدام از این جراحی ها می توانند به تنهایی یا بصورت ترکیبی برای دستیابی به بهترین نیتجه ی ممکن استفاده شوند. پیوند مو شامل برداشتن قطعات کوچک پوست سر شامل مو از یک بخش اهدا کننده و پیوند آن به ناحیه ی طاس و کم پشت می باشد.

نکاتی مهم در مورد کاشت موی سر

قبل از آنکه تصمیم به انجام پیوند و کاشت موی سر بگیرید مواردی هستند که باید با آنها آشنا شوید:

۱- به تثبیت ریزش مو توجه کنید

برای پیوند مو فردی که ریزش موی آن تثبیت شده است، کاندید مناسبی برای کاشت و پیوند مو می باشد. زیرا که جراحی پیوند مو مانع پیشرفت ریزش مو نمی شود.

تصویر کاشت موی سر

توصیه می شود که:

جراحی کاشت موی سر در سنین جوانی یا زمانی که ریزش مو تازه شروع شده است انجام نشود زیرا ممکن است باعث سرعت بخشیدن به ریزش مو شود!

۲- پیوند مو یک جادو نیست!

قبل از رفتن به جراحی کاشت و پیوند مو، باید ذهن خود را آماده کنید که میزان رشد مو در هر فردی متفاوت است. جراحی پیوند مو بستگی به میزان مو در ناحیه ی اهدا کننده دارد. همچنین پیوند مو باعث ایجاد یک سر پر از موهای متراکم نمی شود.

۳- با موهای پیوندیتان مانند موهای معمولی خود رفتار کنید

شما می توانید با موهای پیوند شده خود زمانی که رشد کردند مانند موهای معمولی رفتار کنید. موهای پیوند شده تفاوتی با موهای معمولی ندارند.کاشت و پیوند مو اعتماد به نفس یک فرد را پس از ریزش مو به او بر میگرداند.

شما می توانید هر گونه که می خواهید آن ها را حالت دهید.موهای پیوند شده نیازی به مراقبت ویژه ندارند، شما می توانید مانند موهای معمولی شست و شو دهید و هر طوری که دوست دارید مدل دهید.

تصویر کاشت موی سر

۴- پیوند مو دائمی است، زمانی که…

مو از ناحیه ای گرفته شده و به نقاط طاس پیوند شود، باعث می شود که این جراحی یک فرآیند دائمی باشد. شما نمی توانید به طور موقت و برای ناحیه های کوچک سرتان این جراحی را انجام دهید. پس قبل از انجام دادن آن تحقیق کرده و تصمیم مطمئن بگیرید.

۵- رشد موهای پیوند شده  از بین نمی رود

زمانی که رشد دوباره ی آنها شروع شود، به بخش دائمی از پوست سر شما تبدیل می شوند. موهای جدید به تدریج پس از گذشت ۴ ماه از زمان پیوند، ظاهر می شوند. پس از یک دوره ی ۸ ماه، ۸۰ درصد موها رشد می کنند.رشد در منطقه ی فرق سر بیشتر زمان می برد. در این زمان بهتر است از توصیه های پس از جراحی که جراحتان ارائه می دهد پیروی کنید.

تصویر کاشت موی سر

۶- اقدامات احتیاطی پس از جراحی حیاتی هستند

زمانی که تصمیم به انجام جراحی کاشت موی سر می گیرید، در نظر داشته باشید که این جراحی نیز مدتی را برای برگشتن به حالت نرمال نیاز دارد. لازم است که شما چند روزی را استراحت کنید و از منطقه ی پیوندی مراقبت های زیادی انجام دهید.شما فقط می توانید بر روی پشت خود بخوابید و نمی توانید اجازه دهید که سرتان، بخصوص ناحیه ای که کاشت انجام شده است با هرجایی تماس داشته باشد. زیرا فولیکول ها پس از عمل بسیار شکننده هستند.توصیه می شود از یک کلاه دوش حمام به عنوان یک اقدام احتیاطی پس از جراحی استفاده شود.

هزینه کاشت مو بسته به مراکز مختلف از نظر قیمت متنوع است.

مترجم: فروغ اکبرپور

کاشت موی سر

امتیاز شما :

این مطلب در سایت نبض ما منتشر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *