معماری
خانه / خودرو و خودران / 2017، کم‌سبقت‌ترین فصل فرمول یک در دوران DRS

2017، کم‌سبقت‌ترین فصل فرمول یک در دوران DRS

تعداد سبقت‌ها در ۲۰۱۷ نزدیک به ۵۰ درصد کاهش داشت و این فصل را علی‌رغم تمام جذابیت‌ها به بدترین فصل ازنظر سبقت‌گیری بعد از ورود DRS به فرمول یک تبدیل کرد. درواقع اتوموبیل‌های عریض‌تر و سریع‌تر مانع سبقت‌گیری بیشتر رانندگان شد.

پیرلی بررسی داده‌های ۲۰۱۷ خود را در روز دوشنبه منتشر کرد و مشخص شد که تعداد سبقت‌ها در طول ۲۰ گرندپری فصل ۲۰۱۷، به عدد ۴۳۵ رسیده است.

این تعداد، کاهش ۴۹ درصدی را نسبت به تعداد ۸۶۶ سبقت سال ۲۰۱۶ -البته با یک گرندپری کمتر نسبت به سال گذشته- نشان می‌دهد.

سال ۲۰۱۶، شاهد بالاترین تعداد سبقت از ابتدای محاسبه‌ی این داده در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ بودیم و در ۲۰۱۷، شاهد کمترین میزان سبقت بعد از ۲۱۱ سبقت سال ۲۰۰۹ که مربوط به دوران قبل از DRS برای کمک به سبقت است.

گرندپری جذاب آذربایجان امسال با ۴۲ سبقت، پرسبقت‌ترین گرندپری سال بود. از طرف دیگر در گرندپری روسیه تنها شاهد ۱ سبقت بودیم که کمترین تعداد سبقت ثبت‌شده در یک گرندپری ۲۰۱۷ بود.

کیمی رایکونن-گرندپری آذربایجان

حال فکر می‌کنید کدام راننده بیشترین سبقت را گرفته؟ همان‌طور که قابل حدس است، دنیل ریکاردو همیشه خندان با سبقت‌های عالی و جذابی که از او سراغ داریم، بهترین سبقت‌گیر ۲۰۱۷ بوده و با ۴۳ سبقت، در صدر جدول سبقت‌گیری رانندگان قرار دارد. تنها ۱۳ سبقت از ۴۳ سبقت او در گرندپری بریتانیا ثبت ‌شده. جایی که دنیل به دلیل جریمه‌هایی که به دلیل تعویض زودهنگام گیربکس و قطعات پیشرانه شده بود، از رده‌های انتهایی خط استارت آغازگر مسابقه بود.

دنیل ریکاردو

مکس ورشتپن هم‌تیمی او در ردبول نیز ۲۲ سبقت گرفت. با این اوصاف، ردبول تیمی بود ک بیشترین سبقت را در طول ۲۰۱۷ از رقبا گرفت .

مکس ورشتپن

لنس استرول تازه‌کار، در تعیین خط عملکرد خوبی نداشت، اما در مسابقه و به‌خصوص دور اول تا حدودی بهتر عمل می‌کرد و با ثبت ۳۶ سبقت در دور اول در فصل ۲۰۱۷، رکورد جالبی را به نام خود ثبت کرد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *