معماری
خانه / خودرو و خودران / جای خالی مایکل شوماخر در مراسم تالار مشاهیر فرمول یک

جای خالی مایکل شوماخر در مراسم تالار مشاهیر فرمول یک

ژان تود رئیس فدراسیون جهانی اتوموبیل رانی، فیا، در مراسم تالار مشاهیر فرمول یک از جای خالی شوماخر اظهار ناراحتی کرد و در مورد شخصیت فروتن او و خاطرات دوران حضور خود در فراری صحبت کرد.

شاید تصور عمومی در مورد مایکل شوماخر، فردی بسیار متکبر و مغرور باشد. اما صحبت‌های ژان تود رئیس فیا در مورد مایکل در مراسم چند روز پیش تالار مشاهیر فرمول یک در پاریس، جنبه واقعی شخصیت این افسانه‌ی فرمول یک را نشان داد.

شوماخر هنوز در حال ریکاوری بعد از حادثه ناگوار اسکی در سال ۲۰۱۳ است، اما مدیر او، خانم Sabine Kehm به‌جای او در مراسم تالار مشاهیر شرکت کرد.

ژان تود رئیس کنونی فیا که در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ رئیس شوماخر در تیم فراری بوده، در این مراسم گفت که ۲ خاطره شاخص را از مایکل به یاد دارد. یکی زمانی که در ژاپن قهرمانی او قطعی شد و دیگری در زمستان ۲۰۰۰ بعد از پایان فصل که شوماخر یک تست شخصی در پیست فیورانو درخواست داد.

او گفت:

من از دوران رانندگی او برای فراری ۲ خاطره را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. سال ۲۰۰۰ در پیست سوزوکا، فراری بعد از ۲۱ سال با مایکل قهرمان جهان شد. من مایکل رو به روی سکو بردم و به اون گفتم زندگی ورزشی ما هیچ‌وقت دیگه مثل این لحظه نمیشه. اون روز در سوزوکا، بهترین روز دوران ورزشی من بود.

خاطره‌ی دیگری که می‌تواند نشان دهد که مایکل چگونه انسانی بود، در زمستان سال ۲۰۰۰ و قبل از شروع فصل ۲۰۰۱ رخ داد.

مایکل با خجالت از من یک درخواست کرد، او شاید متکبر به نظر می‌رسید اما فردی کاملاً خجالتی بود. او به من گفت اجازه میدی چند تست در فیورانو انجام بدم تا مطمئن بشم که هنوز می‌تونم قهرمان بشم؟ او همیشه پر از شک بود، فرقی نمی‌کرد روز خوب او باشد یا روز بد.

البته او تست‌ها را انجام داد و خیلی هم بد نبود.

تود گفت جای خالی مایکل در تالار مشاهیر برای همه حس می‌شد، اما خوشحالیم که او در حال مبارزه با بیماری است تا سلامتی خود را به دست آورد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *