معماری
خانه / خودرو و خودران / خانه‌تکانی هوندا برای پیشرفت در فرمول‌یک

خانه‌تکانی هوندا برای پیشرفت در فرمول‌یک

یوسوکه هاسه‌گاوا پست خود به‌عنوان رئیس بخش فرمول ۱ هوندا را ترک کرد و از فرمول یک خارج شد.

هاسه‌گاوا در این فصل با مشکلات بسیار زیاد و رو به رشدی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. موتورهایی که همه او را به‌عنوان رئیس بخش فرمول ۱ هوندا مسئول ساخت آن می‌دانستند، روزهای بسیار کمی را بدون مشکل سپری می‌کردند و هم در میزان قدرت و هم در قابلیت اطمینان، از رقبا سیار عقب‌تر بودند.

زبان تندوتیز فرناندو آلونسو و طنزهای تلخ او نیز بر آتش ماجرا سوخت اضافه می‌ریخت. درنهایت بعد از ۳ فصل همکاری هوندا و مک‌لارن، تیم انگلیسی فرمول یک برای جدا شدن از انتهای جدول رو به موتورهای رنو آورد و خود را از تومورهای بدخیم هوندا رهاند. هوندا البته به نقش داشتن در فرمول یک ادامه خواهد داد و با همکاری با تورو روسو، فصل ۲۰۱۸ را آغاز خواهد کرد.

قبل از شروع همکاری تورو روسو و هوندا، کمپانی ژاپنی اعلام کرده که تغییرات گسترده‌ای در ساختار شرکت داده تا بتواند پیشرفت کرده و آینده‌ی درخشانی داشته باشد.

هاسه‌گاوا به‌عنوان مدیر بخش فرمول یک هوندا، مسئولیت واحد تحقیق‌وتوسعه و واحد مسابقه را به‌صورت هم‌زمان بر عهده داشت. حال هوندا با تقسیم بخش فرمول یک خود به دو بخش مجزا، در پی بیرون آمدن از منجلاب است.

تویوهارو تانابه به‌عنوان مدیر فنی فرمول ۱ هوندا انتخاب شده و روی مسابقات و تست موتورها در پیست تمرکز خواهد کرد و یاسواکی آساکی، تحقیق و توسعه‌ی موتورها در واحد هوندا در ساکورا را به عهده خواهد داشت.

تانابه که از سال ۱۹۸۴ برای هوندا کار کرده، تجربه‌ی فرمول یک خوبی دارد. او مهندس گرهارد برگر در مک‌لارن بوده و رئیس مهندسان جنسن باتن در BAR و سپس در هوندا بوده. او همچنین در مسابقات ایندی‌کار با تیم هوندا کار کرده و با این تیم در ایندی‌کار نتایج خوبی گرفته است.

هاسه‌گاوا که از ابتدای سال ۲۰۱۶ عهده‌دار بخش فرمول یک هوندا بوده، دیگر بخشی از قسمت فرمول یک شرکت هوندا نخواهد بود و در بخش‌های مهندسی شرکت کار خواهد کرد.

این سه نفر در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸، مسئولیت‌های جدید خود را آغاز خواهند کرد.

هوندا فکر می‌کند جدایی بخش‌های تحقیق و توسعه و بخش تست و مسابقه، سرعت بیشتری به کار خواهد داد و ترکیب توروروسو-هوندا، در رقابت خوبی را بقیه تیم‌ها قرار خواهد گرفت. اما باید فصل ۲۰۱۸ از راه برسد تا درستی این ادعا را متوجه شویم.

به نظر شما آیا هوندا می‌تواند این فاصله‌ی بسیار زیاد خود با سه سازنده‌ی دیگر را کم کند؟

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *