معماری
خانه / خودرو و خودران / همیلتون: تا 2021 در فرمول یک خواهم ماند

همیلتون: تا 2021 در فرمول یک خواهم ماند

لوئیس همیلتون که چهارمین عنوان قهرمانی جهان خود را در این فصل با غلبه بر سباستین فتل به دست آورد گفت انتظار دارد تا پایان فصل ۲۰۲۰، رقابت در فرمول یک را ادامه دهد.

چند روز پیش در همایشی در کاخ ورسای پاریس از قهرمانان موتوراسپورت سال ۲۰۱۷ تقدیر شد. از سه راننده برتر فرمول یک نیز تقدیر شد و رانندگان جوایز خود را دریافت کردند.

قرارداد این مرد انگلیسی با مرسدس در پایان فصل ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد و مذاکرات برای تمدید قرارداد، چند هفته آینده برگزار خواهد شد.

ادعاهای ضدونقیضی در مورد خداحافظی او از فرمول یک مطرح شده بود. اما لوئیس همیلتون در مصاحبه با موتوراسپورت گفت:

من با کسانی که زود بازنشسته شده‌اند و کسانی که مدت طولانی در فرمول یک مانده‌اند صحبت کرده‌ام. همه می‌گویند تا زمانی که می‌توانی در فرمول یک بمان. اما این قرار نیست اتفاق بیافتد.

فصل‌ها در حال طولانی‌تر شدن هستند و من کارهای زیادی به‌غیراز فرمول یک انجام می‌دهم که مقدار زیادی از انرژی و وقت من را می‌گیرد.

من از کاری که انجام می‌دهم لذت می‌برم، از بودن با این گروه لذت می‌برم، مسابقه دادن را دوست دارم و فکر می‌کنم در حال حاضر در بهترین سطح رانندگی خودم قرار داردم. حال که قرار است اتوموبیل ما طبق قوانین تا سال ۲۰۲۱ در همین فرم باقی بماند، من هم فعلاً در فرمول یک می‌مانم.

میدانید؟ ممکن است در ۲۰۲۱ جای خود را به جورج راسل بدهم. البته اگر تا آن سال خود او وارد فرمول یک نشده باشد. البته او قبل از ۲۰۲۱ وارد فرمول یک خواهد شد. اما درهرحال، من ادامه خواهم داد.

وقتی به او گفته شد که اگر الان ۶ عنوان قهرمانی جهان داشت، آیا همین نظر را در مورد ادامه دادن فرمول یک داشت گفت:

بله. اما خوشحالم که ۶ عنوان قهرمانی جهان ندارم. من هنوز تشنه‌ی مسابقه هستم؛ هنوز از مسابقه دادن لذت می‌برم. اگر تجربه آن سال‌ها را نداشتم، حالا قهرمان ۲۰۱۷ نبودم.

قهرمانی همیلتون او را به یک گروه منحصربه‌فرد از رانندگان فرمول یک وارد کرد. کسانی که ۴ قهرمانی و بیشتر دارند. حال او در کنار سباستین فتل، مایکل شوماخر، خوان مانوئل فانجیو و آلن پراست قرار دارد.

همیلتون که از سال ۲۰۰۷ وارد فرمول یک شده، گفت که در فکر رقابت با رکورد ۷ قهرمانی مایکل شوماخر نیست، اما اطرافیانش او را برای این کار تشویق می‌کنند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *