معماری
خانه / خودرو و خودران / خودروهای 2018 فرمول یک با لپ‌تایم بهتر

خودروهای 2018 فرمول یک با لپ‌تایم بهتر

بنا به شبیه‌سازی‌های انجام‌شده توسط تیم‌ها، اتوموبیل‌های فرمول یک ۲۰۱۸، بیش از ۲ ثانیه سریع‌تر از اتوموبیل‌های فصل قبل خواهند بود.

بهبود قوانین فنی، سبب شد اتوموبیل‌های امسال سریع‌تر، دیدنی‌تر و برای رانندگی سخت‌تر باشند. برگزارکنندگان به هدف خود رسیدند و اتوموبیل‌ها نسبت به فصل ۲۰۱۵، حدود ۵ ثانیه سریع‌تر بودند.

تمام پیست‌ها زمان‌های بهتری را به خود دیدند. گل سرسبد آن‌ها پیست سپانگ مالزی بود. دور پول پوزیشن لوئیس همیلتون، ۹ ثانیه از زمان مشابه ۲ سال قبل سریع‌تر بود. البته عواملی چون شرایط آب‌وهوایی، فصل برگزاری مسابقه و بازسازی پوشش پیست نیز در این قضیه تأثیرگذار بودند.

باید ذکر کنیم قوانین آیرودینامیکی فرمول یک، در این فصل به‌طورکامل توسط تیم‌ها پیاده نشد. درواقع هنوز تیم‌ها به نهایت حد آیرودینامیکی ذکرشده در قوانین نرسیده‌اند. پیرلی با توجه به این گزارش‌ها می‌گوید که بهبودهایی در سرعت اتوموبیل‌های فرمول یک ایجاد خواهد شد.

مدیر مسابقه‌ای فرمول یک شرکت پیرلی در این مورد گفت:

در آغاز فصل بعد، آن‌ها در هر دور ۱ ثانیه ، و در پایان فصل ۲ ثانیه سریع‌تر از ۲۰۱۷ خواهند بود. بنابراین اتوموبیل‌های ۲۰۱۸ فرمول یک در کل سال به‌طور میانگین حدود ۱٫۵ ثانیه سریع‌تر خواهند بود.

اگر با تایرهای نرم‌تر مسابقه دهند، حتی می‌توانند سریع‌تر هم باشند. البته باید خاطرنشان کرد به خاطر Halo، وزن اضافی نیز به اتوموبیل‌ها تحمیل خواهد شد و به خاطر اثر ایرودینامیکی هِیلو، بین ۳ تا ۴ دهم ثانیه سرعت اتوموبیل‌ها کسر خواهد شد.

فیا وزن کمینه‌ی ۶ کیلوگرم را برای هِیلو در قوانین ۲۰۱۸ در نظر گرفته. البته این وزن کمینه، به قوانین ۲۰۱۷ نیز افزوده‌شده بود تا تیم‌ها از قبل برای طراحی Halo آماده باشند.

تیم‌ها اضافه‌وزن قطعات اضافه‌شده برای نصب هیلو، و بهبود شاسی برای گذراندن تست‌های مقاومت باوجود هیلو را محاسبه کرده‌اند. برای مثال تیم فورس ایندیا این اضافه‌وزن را حدود ۱۴ کیلوگرم محاسبه کرده.

در فرمول یک، قبلاً نشان داده شده که افزایش ۱۰ کیلوگرم وزن، اتوموبیل را حدود ۳ دهم ثانیه در هر دور کندتر می‌کند. البته این مقدار در هر پیست متفاوت است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *