معماری
خانه / خودرو و خودران / پیشرانه هزار اسبی فرمول 1 مرسدس

پیشرانه هزار اسبی فرمول 1 مرسدس

اندی کاول رئیس بخش پیشرانه‌ی تیم مرسدس اظهار داشت آن‌ها به ساخت پیشرانه‌ای با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار نزدیک هستند.

مرسدس عصر پیشرانه‌های V6 توربو هایبرید فرمول یک را، با ۴ قهرمانی پیاپی تا اینجای کار تحت سلطه‌ی خود درآورده. آن‌ها در بحث توسعه‌ی پیشرانه نیز در سال قبل به همین منوال برتر از بقیه‌ی تیم‌ها بودند. اندی کاول سال گذشته گفت که مرسدس به ۹۰۰ اسب بخار قدرت رسیده و حالا او اعلام کرده که آن‌ها در حال شکستن رکورد ۱۰۰۰ اسب بخار هستند.

رئیس بخش پیشرانه تیم مرسدس دراین‌باره گفت:

ما به آن نزدیک هستیم. مطمئنم به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد.

امسال پیشرانه‌ی مرسدس به یک دستاورد عظیم در تاریخ موتورهای احتراق داخلی رسید و با دست‌یابی به بازده گرمایی بیش از ۵۰ درصد، شاهکار کرد. انتظار می‌رود مرسدس پیشرانه‌ی M08 EQ Power+ را به‌عنوان پربازده‌ترین پیشرانه‌ی مسابقه‌ای تاریخ بسازد.

بازده گرمایی که به‌صورت میزان کار (انرژی) تولید‌شده تقسیم بر مقدار گرمای ورودی تعریف می‌شود، مرکز تمرکز تمام سازندگان مدرن پیشرانه در جهان بوده است.

بازده در فرمول یک، بسیار مهم‌تر از خودروهای عادی است. زیرا مصرف سوخت اتوموبیل‌های فرمول یک، نباید از حد ۱۰۰ کیلوگرم در ساعت تجاوز کند.

هنگامی‌که از کاول سؤال شد چه مدت طول می‌کشد که بازده ۵۰درصد از آزمایشگاه به پیست مسابقه منتقل شود، در جواب گفت:

اوایل سال بعد به این سؤال جواب خواهم داد. ما باید ببینیم توسعه‌ی پیشرانه در زمستان چطور پیش می‌رود. البته این به اتوموبیل ما هم بستگی دارد. موتورهای ما روی داینو کار می‌کنند، اما این تنها یک بخش از کار است.

وقتی با یک ماشین زمان ثبت می‌کنید، نتیجه‌ی کار شما برای بهبود پیشرانه و ایرودینامیک مشخص می‌شود. بیایید ببینیم نتیجه چه می‌شود.

اولین پیشرانه‌ی توربو-هایبرید مرسدس که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، بازدهی برابر ۴۴درصد داشت و در طول این چند سال، آن‌ها موفق به افزایش تدریجی بازده شدند تا به مرز ۵۰ درصد رسیدند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *