معماری
خانه / خودرو و خودران / باقی ماندن تویوتا در لمانز، حداقل 1 سال دیگر!

باقی ماندن تویوتا در لمانز، حداقل 1 سال دیگر!

بزرگ‌ترین سؤال درباره آینده مسابقات استقامت فیا پاسخ داده شد زیرا تویوتا تأیید کرد حداقل تا یک سال دیگر در این مسابقات حضور خواهد داشت.


در سال‌های اخیر پورشه، آئودی، نیسان و پژو از مسابقات لمانز کنار رفته اما بیانیه تویوتا نشان می‌دهد این شرکت آخرین شرکت کننده بزرگ در کلاس LMP1 هیبرید و لمانز است.


تویوتا در سال ۲۰۱۴ به قهرمانی مسابقات جهانی استقامت دست یافت اما هنوز در لمانز این قهرمانی را به دست نیاورده است. تیم تویوتا امسال نیز پیشرو بود اما نتوانست اولی خود را حفظ کند و برای سومین سال قهرمانی را به پورشه واگذار کرد.


مدیرعامل تویوتا می‌گوید:

ما از سال ۲۰۱۲ تاکنون در مسابقات استقامت جهانی فیا از جمله ۲۴ ساعته لمانز حضور داشته و خودروهایی مجهز به تکنولوژی‌های هیبریدی داریم. خودروهای بهتر از همیشه‌ی تویوتا از طریق محیط سخت موتور اسپورت ساخته می‌شوند. به همین دلیل است که ما بدون توجه به اوضاع خوب و بد اقتصادی در موتور اسپورت حاضر خواهیم بود


تویوتا همچنین درباره خودروی اسپورت مشتق شده از پروتوتایپ مسابقه‌ای استقامت TS050 هیبرید مباحثی را مطرح کرده است. تویودا دراین‌باره می‌گوید:

امسال برای اولین بار در لمانز حاضر شدم و تشویق‌های مردم را دیدم. همچنین شنیدم بسیاری از افراد می‌خواهند تویوتا یک خودروی اسپورت هیبریدی مشابه با نمونه‌های حاضر در مسابقات بسازد. من نیز دوست دارم چنین خودرویی را بسازیم و فکر می‌کنم این امر به ساخت خودروهای هیجان‌انگیز برای ۱۰۰ سال آینده کمک خواهد کرد.

کانسپت سوپر اسپورت تویوتا گازو در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد و تیزر این خودرو در پدال نیز به رؤیت شما عزیزان رسیده است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *