معماری
خانه / خودرو و خودران / 2018، آخرین فرصت فراری به کیمی رایکونن

2018، آخرین فرصت فراری به کیمی رایکونن

سرجیو مارکیونه رئیس فراری گفت اگر کیمی رایکونن موفق به یافتن راهی برای بهبود عملکرد خود نشود، در ۲۰۱۹ با راننده‌ی دیگری جایگزین خواهد شد.

رایکونن با ۳۸ سال سن، مسن‌ترین راننده‌ی حال‌ حاضر فرمول یک است. او در ۲۰۱۴ به فراری بازگشت،اما او در این ۴ فصل حتی موفق به کسب یک برد هم نشده است. او در ۲۰۱۴ در کنار فرناندو آلونسو و در سه فصل بعد در کنار سباستین فتل، رانندگی کرد.

فتل در سه فصل حضور خود در فراری، ۸ برد کسب کرد و در هر سه فصل، در جدول نهایی رانندگان بالاتر از کیمی رایکونن قرار گرفت.

رایکونن یک قرارداد یک‌ساله‌ی دیگر با فراری امضا کرده و این، موقعیت خطرناکی برای آخرین قهرمان فراری ایجاد می‌کند. سرجیو مارکیونه به‌تازگی در مراسم شام کریسمس فراری که هرسال برگزار می‌شود، گفت رایکونن برای حفظ صندلی خود در فراری، باید به شرایط رانندگی خوب خود بازگردد.

مارکیونه گفت پایداری برای رایکونن حیاتی است، بعضی مواقع حس می‌شود او نیاز به استراحت دارد تا به شرایط خوب بازگردد.

به عقیده‌ی شخصی من اگر رایکونن خودش را پیدا کند، بسیار عالی رانندگی خواهد کرد. اما باید خود را پیدا کند.

وقتی همه‌چیز درست است، خوشحال هستم که او راننده‌ی ماست. او بسیار خونسرد است. اما در بقیه‌ی شرایط، انگار او دارد استراحت می‌کند. او نیاز به ثبات بیشتر در عملکرد خود دارد، اما مهم است که خود را پیدا کند تا در بقیه پیست‌ها نیز مانند موناکو رانندگی کند.

احتمالاً این فصل آخرین فرصت او برای این کار است و باید آن را انجام دهیم. فکر می‌کنم باعث خجالت است، اگر او بدون نشان دادن پتانسیل واقعی خود فرمول یک را ترک کند.

مارکیونه گفت اگر فراری بخواهد جایگزینی برای رایکونن پیدا کند، روی یک راننده‌ی جوان مانند چارلز لکرک که در ۲۰۱۸ برای سائوبر رانندگی خواهد کرد سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

ما لکرک، ورشتپن و جیوویناتزی را می‌بینیم. آن‌ها رانندگان جوانی هستند، مهارت‌های خاص خود را دارند و می‌توانند در بازار تغییرات زیادی ایجاد کنند. هنوز خوشحالم که لکرک را انتخاب کرده‌ایم.

چارلز لکرک و آنتونیو جیوویناتزی

فتل باید از اشتباهات خود یاد بگیرد

مارکیونه همچنین گفت سباستین فتل باید از اشتباهاتی که در این فصل درنبرد با لوئیس همیلتون داشت، درس بگیرد. اما اظهار داشت لحظات عصبانیت فتل، همانند لحظه برخورد با همیلتون در باکو را، ضعف فتل نمی‌بیند.

نمی‌دانم مشکل ضعف شخصیتی است یا شخصیت او این‌گونه است. من در تعریف عصبانیت او “ضعف” نمی‌بینم. اخلاق او شبیه مردم جنوب ایتالیا است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *