معماری
خانه / خودرو و خودران / رکورد جدید ب‌ام‌و M در جهنمی که سبز نیست!

رکورد جدید ب‌ام‌و M در جهنمی که سبز نیست!

نسل جدید ب‌ام‌و M5 هنوز برای ثبت رکورد پای به پیست نوربرگ رینگ نگذاشته اما این سوپر سدان خوش‌تیپ ادعا می‌کند رکورد پیست دیگری را شکسته است.


راننده کارخانه ب‌ام‌و، برونو اسپنگلر که در سال ۲۰۱۲ برنده مسابقات DTM شد با این خودرو سری به پیست بین‌المللی شانگهای زده و توانسته یک دور آن را در ۲ دقیقه و ۲۲٫۸۲۸ ثانیه طی کند.


بدین ترتیب ب‌ام‌و می‌گوید M5 F90 توانسته رکورد سدان های ۴ درب تولیدی را شکسته و آن را ۵ ثانیه بهبود بخشد.

رکورد کلی این پیست در اختیار لوئیس همیلتون است که امسال توانست با خودروی مرسدس AMG F1 W05 EQ Power+ خود یک دور پیست شانگهای را در ۱ دقیقه و ۳۱٫۶۸ ثانیه طی کند. سباستین فتل و والتری بوتاس با رکورد ۱ دقیقه و ۳۱٫۸۶ ثانیه پشت سر همیلتون قرار دارند.


شاید با خود فکر کنید سیستم چهار چرخ محرک xDrive این خودرو باعث شده M5 سریع‌ترین سدان چهار چرخ محرک این پیست باشد اما این‌گونه نیست! این عنوان به پروتوتایپ تویوتا TS050 با رکورد ۱ دقیقه و ۴۲٫۵۳ ثانیه تعلق دارد.


همچنین سدان های سریع‌تری در این پیست درخشیده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیتروئن C-Elysée WTCC (رکورد ۱ دقیقه و ۴۸٫۷۸ ثانیه) و هولدن کومودور V8 (رکورد ۱ دقیقه و ۵۱٫۰۶ ثانیه) اشاره کرد اما این خودروها از نوع مسابقه‌ای بوده و تولیدی جاده‌ای نیستند.

البته رکورد M5 برای یک خودروی جاده‌ای اصلاً بد نیست زیرا وقتی بفهمید کمتر از ۲۰ ثانیه با بهترین رکورد ثبت شده توسط خودروی مسابقه‌ای LMGTE یعنی فراری ۴۵۸ فاصله دارد. البته این موضوع مقایسه سیب با نارنگی است.

با این تفاسیر ما همچنان منتظر عملکرد ب‌ام‌و M5 جدید در جهنم سبز هستیم…

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *