معماری
خانه / خودرو و خودران / نیش گاز: پورشه 911 توربو یا مرسدس-ای‌ام‌جی GT R؟

نیش گاز: پورشه 911 توربو یا مرسدس-ای‌ام‌جی GT R؟

اگر بخواهید حدود ۱۵۰ هزار دلار یا بیشتر برای خرید یک خودرو بپردازید واقعاً نمی‌توانید اشتباه کنید!


خب البته می‌توانید اما باید یک فرد کندذهن باشید تا این میزان پول را برای نسخه تولید محدود از یک خودروی ارزان بپردازید! در این بازه قیمتی همه‌چیز به سلایق شخصی مربوط می‌شود. شما خودروی دیفرانسیل عقب را ترجیح می‌دهید یا چهار چرخ محرک را؟ خودرویی پیشرانه جلو می‌خواهید یا نمونه‌ای غیرمرسوم‌تر؟ درباره پرستیژ برند موردنظر چه؟ آیا اصلاً به این چیزها اهمیتی می‌دهید؟

۲۰۱۷ Porsche 911 Turbo S

در این بخش از سلسله نوشتارهای “نیش گاز” ما پورشه ۹۱۱ توربو اسطوره را در برابر مرسدس-ای‌ام‌جی GT R قرار داده‌ایم. هر دو خودرو شکلی کوپه داشته اما شباهت‌های آن‌ها همین‌جا خاتمه می‌یابد.

2017 Porsche 911 Turbo S
کار خود را با پورشه ۹۱۱ آغاز می‌کنیم که دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری توئین توربو بوده اما به حجم کم آن نگاه نکنید! قلب تپنده این آلمانی کارکشته قدرت ۵۴۰ اسبی داشته (نسخه توربو S حدود ۴۰ اسب بخار قوی‌تر است) و گشتاور آن نیز به ۷۱۰ نیوتون متر می‌رسد. با پکیج اسپورت کرونوی سفارشی، این خودرو ظرف مدت ۲٫۹ ثانیه از زمین کنده شده و به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

در طرف دیگر مرسدس-ای‌ام‌جی GT R قرار دارد که از قوای محرکه مرسوم‌تری سود می‌برد. پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توربوی این خودرو ساخته دستان هنرمند مهندسان مرسدس بوده و گشتاور خود را تنها به چرخ‌های عقب می‌فرستد. این پیشرانه سنتی هنوز هم نمونه‌ای غیر قابل اشتباه بوده و خروجی ۵۷۷ اسب بخاری و گشتاور ۷۰۰ نیوتون متری دارد. یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه کمک حال پیشرانه بوده و در هماهنگی با آن شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳٫۵ ثانیه‌ای را ایجاد می‌کند. سقف سرعت هر دو خودرو برابر با ۳۱۹ کیلومتر در ساعت می‌باشد.


۹۱۱ توربو در خط مستقیم کمی سریع‌تر بوده اما GT R کوپه احتمالاً کمی جذاب‌تر به نظر می‌رسد و البته اندکی ارزان‌تر است. نسخه پایه پورشه ۹۱۱ بهای حدود ۱۶۳ هزار دلاری داشته درحالی‌که بهای مرسدس-ای‌ام‌جی GT R از حدود ۱۵۸ هزار دلار آغاز می‌شود.

شما کدام خودرو را انتخاب می‌کنید؟ ۹۱۱ سنتی و قدرتمند یا مرسدس-ای‌ام‌جی GT R محبوب و خشمگین؟

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *