معماری
خانه / خودرو و خودران / نیش گاز: پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX؟!

نیش گاز: پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX؟!

در این قسمت از سری مطالب “نیش گاز” یکی از جذاب‌ترین رویارویی‌های دنیای خودرو را خدمت شما عزیزان تقدیم می‌کنیم.

پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX
شما یکی از بهترین خودروهای آلمانی یعنی پورشه ۹۱۱ توربو S را ترجیح می‌دهید یا اینکه دوست دارید پشت فرمان جدیدترین نسل اسطوره ژاپنی‌ها یعنی آکورا NSX بنشینید؟ هر دو خودرو می‌توانند به سرعت‌های فوق‌العاده‌ای برسند و البته استایل متمایزی هم دارند اما به یاد داشته باشید همیشه یک برنده وجود دارد!

پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX
کار را با پورشه آغاز می‌کنیم که در فرم کوپه خود می‌تواند تنها در ۲٫۸ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد. چیزی که باعث ایجاد این شتاب فوق‌العاده می‌شود پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری تختی است که طبق سنت پورشه در عقب جا خوش کرده است. با توربوشارژرهای بزرگ‌تر بکار رفته، قدرت این خودرو به رقم احساس‌برانگیز ۵۸۰ اسب بخار رسیده است. یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک گشتاور عظیم این آلمانی توانا را به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌کند.

پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX
اما آکورا هم دست خالی نیست زیرا NSX خیره کننده را عرضه کرده است. این خودرو دارای قوای محرکه هیبریدی بوده که از پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری توئین توربو و سه پیشرانه الکتریکی تشکیل شده است. در کل این خودروی ژاپنی قدرت ۵۷۳ اسبی داشته و قلب آهنین آن به همراه گیربکس ۹ سرعته دوکلاچه اتوماتیک باعث می‌شود شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر NSX تنها در ۲٫۹ ثانیه ثبت شود.

پورشه 911 توربو S یا آکورا NSX
این دو خودرو از نظر مصرف سوخت شرایط یکسانی دارند به گونه‌ای که طبق گفته EPA در هر صد کیلومتر ۱۱٫۲ لیتر مصرف می‌کند. یکی از این دو خودرو مزیت قابل‌توجهی دارند و آن هم آکورا NSX است. مزیت این خودرو به قیمت آن مربوط می‌شود که از حدود ۱۵۷ هزار دلار آغاز شده درحالی‌که پورشه به‌طور قابل‌توجهی گران‌تر بوده و بهای آن حدود ۱۹۰ هزار دلار می‌باشد.

خب با این تفاسیر شما کدام خودرو را انتخاب می‌کنید؟ آلمانی اسطوره‌ای یا ژاپنی احیا شده؟

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *