معماری
خانه / خودرو و خودران / کدام‌یک سریع‌تر است: گودزیلای ژاپنی یا شبح آلمانی؟!

کدام‌یک سریع‌تر است: گودزیلای ژاپنی یا شبح آلمانی؟!

رو در رو شدن نیسان GT-R و مرسدس-ای ام جی GT R
این یک دوئل ناب بین آلمان و ژاپن است. نیسان GT-R سالخورده در برابر حریف تازه‌نفس‌تر خود یعنی مرسدس-ای ام جی GT R قرار می‌گیرد، دو خودرویی که علیرغم استفاده از نامی مشابه کاملاً متفاوت هستند.

Mercedes-AMG GT R vs Nissan GT-R
CarWow بریتانیا هر دو خودرو را به یک باند فرودگاه خالی برده و تلاش داشته تا در یک تست سه مرحله‌ای که شامل تست درگ، مسابقه رولینگ و تست ترمز بوده این دو هیولا را آزمایش کرده و خودروی برتر را انتخاب کند.

نتایج به دست آمده بسیار شگفت‌انگیز هستند؛ اما قبل از اینکه شما ویدئو را ببینید بیایید از نظر تئوری این دو خودرو را مقایسه کرده و مزیت‌های هر یک را بشماریم.

Mercedes-AMG GT R vs Nissan GT-R
نیسان GT-R دارای سیستم چهار چرخ محرک و پیشرانه فوق‌العاده ۶ سیلندر ۳٫۶ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۷۰ اسب بخار و گشتاور ۶۳۰ نیوتون متر است. در مقابل باید گفت مرسدس-ای ام جی GT R طراحی دیفرانسیل عقب داشته و از قلب آهنین ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو با خروجی ۵۸۵ اسبی و گشتاور ۷۰۰ نیوتون متری سود می‌برد.

همچنین فاصله قیمتی قابل‌توجهی بین هر دو خودرو وجود دارد زیرا قیمت گودزیلا از ۸۴ هزار پوند آغاز می‌شود درحالی‌که رقیب آلمانی بهای چشمگیر ۱۴۳ هزار پوندی دارد.

قطعاً حضور نیسان GT-R نیسمو در این مسابقه درگ می‌توانست جذابیت‌های بیشتری داشته باشد. این خودرو نه تنها ۳۰ اسب بخار قوی‌تر بوده بلکه با قیمت ۱۵۱۵۲۵ پوندی فاصله قیمتی نزدیک‌تری به مرسدس-ای ام جی GT R دارد.

خب با این تفاسیر نظر شما را به تماشای این ویدئوی جذاب جلب می‌کنیم.

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *