معماری
خانه / خودرو و خودران / مرسدس بنز، پادشاه لوکس‌ها در آمریکا…

مرسدس بنز، پادشاه لوکس‌ها در آمریکا…

سال میلادی ۲۰۱۷ تا چند ساعت دیگر به پایان می‌رسد و آن‌گونه که از ظواهر امر پیداست مرسدس بنز برای دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس در آمریکا را به خود اختصاص داده است.


بنا به گزارش بلومبرگ، مرسدس تا نوامبر سال جاری به لطف فروش بالای خودروهایی چون C کلاس، GLC و GLE توانسته ۳۰۲۰۴۳ دستگاه خودرو به مشتریان تحویل دهد. فروش مرسدس-ای ام جی نیز با افزایش ۴۹٫۶ درصدی به ۳۰۱۱۶ دستگاه رسیده است.


بخش اعظم رشد فروش این خودروساز توانای آلمانی به معرفی نسخه‌های پایه ۴۳ مربوط می‌شود که ارزان‌تر از مدل‌های کاملاً سطح بالای این بخش پرفورمنس هستند.


رتبه دوم پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس آمریکا در سال ۲۰۱۷ به ب‌ام‌و می‌رسد اما این خودروساز آلمانی سایه سنگین لکسس ژاپنی را بر سر خود حس می‌کند زیرا اختلاف فروش هر دو خودروساز تنها در حد چند هزار دستگاه است. ب‌ام‌و در حال حاضر فروش ۲۷۱۴۳۲ دستگاهی داشته درحالی‌که لکسس با فروش ۲۶۹۶۷۱ دستگاهی در تعقیب رقیب پر سابقه است. در کل فروش ب‌ام‌و افت ۳٫۲ درصدی داشته درحالی‌که لکسس از افزایش فروش ۷ درصدی در سال جاری لذت می‌برد.


آئودی نیز دیگر لوکس ساز آلمانی است که در رتبه چهارم قرار می‌گیرد اما امسال برای ارباب حلقه‌ها کاملاً خوش‌یمن بود زیرا ماه نوامبر هشتاد و سومین ماه پیاپی برای این خودروساز بود که با رکوردشکنی همراه شد. فروش ابتدای سال تا امروز آئودی به ۱۹۹۵۳۴ دستگاه رسیده که افزایش ۶٫۷ درصدی نسبت به سال پیش را نشان می‌دهد. این رشد فروش به دلیل موفقیت کراس اوورهای Q5 و Q7 است که در بین مشتریان بسیار محبوب شده‌اند. آئودی همچنین تنها لوکس‌سازی است که بین پیشتازان بازار نسبت به سال ۲۰۱۶ از رشد فروش سود برده است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *