معماری
خانه / خودرو و خودران / پرفروش‌ترین خودروهای کلاس‌های گوناگون در آمریکا

پرفروش‌ترین خودروهای کلاس‌های گوناگون در آمریکا

مرسدس برای دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز لوکس در آمریکا را به خود اختصاص داده اما این تنها آمار فروش جالب سال ۲۰۱۷ نیست زیرا رقبای کلاسیکی چون شورولت کامارو، فورد موستانگ به همراه F-150 و سیلورادو نیز عملکرد قابل‌توجهی داشته‌اند.


USA Today لیست پرفروش‌ترین‌های کلاس‌های خودرویی گوناگون را در ۱۱ ماهه اول سال ۲۰۱۷ تهیه کرده و البته در برخی از این کلاس‌ها برندگان کاملاً آشنایی را پیدا کرده است. در کلاس سدان های کامپکت یا همان جمع‌وجور، هوندا سیویک کاملاً حضور خود را به دیگران دیکته کرده به گونه‌ای که فروش ۳۴۵۸۸۰ دستگاه تا ماه نوامبر داشته و بدین ترتیب بالاتر از رقیب اصلی خود یعنی تویوتا کرولا با فروش ۲۹۰۱۶۳ دستگاهی قرار گرفته است. نیسان هم ۲۰۳,۵۵۲ دستگاه سنترا و شورولت ۱۷۱,۳۴۵ دستگاه کروز فروخته اند.


در کلاس سدان های میدسایز اوضاع کاملاً برعکس بوده به گونه‌ای که تویوتا کمری توانسته از عهده هوندا آکورد برآید و با اختلاف فروش حدود ۴۳ هزار دستگاهی بالاتر از حریف هم‌وطن خود قرار گیرد. سال آینده رقابت این دو خودرو بسیار جذاب خواهد بود زیرا نسل جدید کمری و آکورد باید به مصاف یکدیگر بروند. کمری ۳۴۳,۷۵۰ دستگاه و آکورد ۳۰۰,۵۴۰ دستگاه فروخته اند


اما کلاس خودروهای عضلانی همواره جذابیت‌های خاص خود را داشته اما امسال با سورپرایزهای فراوانی در این کلاس مواجه شدیم زیرا فروش داج چلنجر به لطف تاثیر روانی معرفی چلنجر SRT دیمن افزایش قابل‌توجهی داشته است. این امر به داج کمک کرده تا ۶۰۰۲۹ دستگاه از چلنجر را بفروشد که فاصله چندانی با فروش ۶۴۱۳۸ دستگاهی شورولت کامارو ندارد. البته برنده واقعی فورد است که توانسته ۷۴۱۵۲ دستگاه موستانگ را تحویل خریداران دهد.


خب بحث درباره سورپرایز شد و باید گفت در کلاس مینی ون‌ها داج گرند کاروان حرف اول را زده است. به لطف فروش ناوگانی و سازمانی، داج تعداد ۱۱۸۵۷۳ دستگاه از گرند کاروان را فروخته که باعث شده کرایسلر پاسیفیکا با فروش ۱۰۷۱۳۰ دستگاهی به رتبه دوم فرستاده شود. تویوتا سی‌ینا با فروش ۱۰۲,۵۴۸ دستگاه سوم و هوندا با فروش ۹۰,۴۳۳ دستگاه اودیسه چهارم هستند.


کلاس کراس اوورها کاملاً داغ بوده و تویوتا راو ۴ از محبوبیت فوق‌العاده‌ای در بین خریداران برخوردار است زیرا آن‌ها ۳۷۵۰۵۲ دستگاه از این خودرو را تا اینجای سال خریداری کرده‌اند. هوندا CR-V با فروش ۳۴۰۹۱۲ دستگاهی در تعقیب هم‌وطن خود است. فورد نیز ۲۸۲,۰۴۳ دستگاه اسکیپ فروخته است.


کلاس پیکاپ های میدسایز تجدید قوا شده زیرا خودروهایی چون شورولت کلرادو، جی ام سی کانیون و تویوتا تاکوما در این کلاس حضور دارند. البته تاکوما با فروش ۱۷۹۴۲۰ عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ این کلاس را به خود اختصاص داده است. در حالی که کلرادو به فروش ۱۰۳,۳۷۰ دستگاه بسنده کرده است.


سخن از پیکاپ‌ها شد و باید گفت فورد F-150 در بخش پیک‌آپ‌های فول سایز حرف اول و آخر را می‌زند به گونه‌ای که فاصله آن با شورولت سیلورادو به حدود ۳۰۰ هزار دستگاه می‌رسد. حتی اگر جی ام سی سیرا را نیز اضافه کنیم بازهم جنرال موتورز فاصله حدود ۱۰۰ هزار دستگاهی با رقیب دیرینه خود یعنی فورد دارد. فورد ۸۰۷,۳۷۹ دستگاه از سری F را در امریکا فروخته در حالی که سیلورادو ۵۱۸,۱۸۸ مشتری داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *