معماری
خانه / خودرو و خودران / جنوویشن GXE، یک کوروت دستی و الکتریکی!

جنوویشن GXE، یک کوروت دستی و الکتریکی!

چه کسی گفته خودروهای الکتریکی کلافه کننده هستند؟!
کمپانی جنوویشن کارز از رویداد CES 2018 برای رونمایی از GXE استفاده خواهد کرد. این خودرو یک کوروت تمام الکتریکی با توانایی دست‌یابی به ‌سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

کوروت GXE
خب GXE چگونه به این سرعت چشمگیر دست خواهد یافت؟ پیشرانه الکتریکی این خودرو قدرت ۸۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۵۰ نیوتون متری دارد. علاوه بر این سقف سرعت قابل‌توجه، جنوویشن می‌گوید شتاب صفر تا ۹۷ کیلومتر در ساعت GXE زیر ۳ ثانیه خواهد بود.

کوروت GXE
این کمپانی می‌گوید پیشرانه‌های بکار رفته در این خودرو که از تکنولوژی مسابقات لمانز و فرمول ۱ سود می‌برند گشتاور عظیم خود را از طریق یک گیربکس اتوماتیک پدال شیفتر یا ۷ سرعته دستی به چرخ‌ها انتقال می‌دهند. بله درست خواندید! این یک خودروی الکتریکی با گیربکس دستی است!

کوروت GXE
البته برخی مشکلات وجود دارند. اول اینکه بدنه کوروت هرگز مناسب جا دادن باتری‌ها و پیشرانه‌های الکتریکی نبوده و به این ترتیب تیم جنوویشن تنها تعداد محدودی از باتری‌ها را توانسته در خودرو بکار ببرد. به عنوان نتیجه انتظار می‌رود محدوده حرکتی این خودرو حدود ۲۱۰ کیلومتر باشد.

کوروت GXE
جدای از پرفورمنس، تلاش GXE این بوده که دل طرفداران را با رنگ بدنه زیبا و طیف وسیعی از آپشن های شخصی‌سازی کابین ببرد.


هر خودرو دارای رنگمنحصر به فرد برای اطمینان از این خواهد بود که هیچ مالکی خودروی الکتریکی خود را با کوروتی دیگر اشتباه نمی‌گیرد. البته انتظار نمی‌رود تعداد زیادی از این خودرو در جاده‌ها دیده شود.

کوروت GXE
تنها ۷۵ دستگاه از جنوویشن GXE ساخته خواهد شد و هر کدام بهای پایه ۹۶۰ هزار دلاری خواهد داشت که اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید گفت این قیمت‌گذاری باعث می‌شود تسلا رودستر خودرویی ارزان‌قیمت به چشم آید!

کوروت GXE

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *