معماری
خانه / خودرو و خودران / نیش گاز: شورولت کامارو ZL1 یا داج چلنجر هلکت؟!

نیش گاز: شورولت کامارو ZL1 یا داج چلنجر هلکت؟!

خودروهای عضلانی دیترویت اسطوره‌های صنعت خودروسازی جهان هستند. نام‌هایی چون GTO، باراکودا، ۴۴۲ و مارادر خاطراتی همچون غرش سیستم‌های اگزوز و برن‌اوت‌های بزرگ و دودی را به یاد می‌آورند. خودروهایی که در قرن ۲۱ یاد و خاطره این سنت‌ها را زنده نگه داشته‌اند خیلی پرشمار نبوده و دو نمونه از معروف‌ترین آن‌ها که این بار در سری مطالب “نیش گاز” روبروی هم قرار می‌گیرند شورولت کامارو و داج چلنجر می‌باشند.

Hellcat Challenger vs ZL1 Camaro
این دو خودرو در قوی‌ترین نسخه‌های خود پرفورمنس شوکه کننده‌ای ارائه می‌کنند. کامارو در تریم فوق‌العاده‌ی ZL1 خود پیشرانه ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری ۶۵۰ اسب بخاری دارد.

این کامارو از گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک یا نسخه ۶ سرعته دستی سنتی بهره می‌برد. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این خودرو تنها در ۳٫۵ ثانیه ثبت شده و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱٫۴ ثانیه و با سرعت ۲۰۴ کیلومتر در ساعت طی می‌کند. بله کامارو واقعاً سریع است!

اما خب بد نیست اشاره‌ای هم به هلکت چلنجر بکنیم که بی‌شک می‌دانید قدرت ۷۰۷ اسب بخاری آن از پیشرانه ۶٫۲ لیتری حجیمی تأمین می‌شود و البته گشتاور آن نیز بیشتر از حریف هم‌وطن خود می‌باشد. یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک را می‌توان برای هماهنگ شدن با این پیشرانه فوق‌العاده انتخاب کرد.

هلکت از نظر پرفورمنس رقابت نزدیکی با ZL1 داشته و شتاب آن همانند کامارو بوده و سقف سرعت آن نیز حدود ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

خب این قسمت از “نیش گاز” دو خودروی بسیار پرطرفدار را روبروی هم قرار داده و انتخاب این دو خیلی آسان نخواهد بود! نظر شما چیست؟ کدام‌یک از این کابوی‌های آمریکایی را دوست دارید؟ دلایل خود را با در میان بگذارید.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *