معماری
خانه / خودرو و خودران / رونمایی از شاسی‌بلند کانسپت بایتون

رونمایی از شاسی‌بلند کانسپت بایتون

کمپانی‌های گوناگون چینی در حال کار بر روی خودروهای الکتریکی به منظور عرضه در بازار خودروی آمریکا هستند. بایتون امیدوار است از اواخر سال آینده شروع به فروش محصول خود در این بازار بزرگ کند و کانسپت این شرکت پیش‌نمایشی از نسخه تولیدی شاسی‌بلند جدیدش می‌باشد.

شاسی‌بلند کانسپت بایتون
هم‌اکنون نام بایتون شاید آشنا به نظر آید. سال پیش گروه Future Mobility چین برند جدید بایتون را تأسیس نمود. مدیر برنامه اسبق i ب ام و هم‌اکنون مدیرعامل این برند می‌باشد.

کانسپت بایتون
کراس اوور این برند از نظر طراحی خارجی چشم‌نواز بوده و در آن شاهد شاخصه‌های طراحی برگرفته از نیسان و لندروور می‌باشیم. البته این موضوع در کابین کاملاً تغییر می‌کند. در داخل کانسپت بایتون خبری از پشت آمپرهای استاندارد و سیستم اطلاعات سرگرمی مرسوم نبوده و یک صفحه‌نمایش عریض و چشمگیر در کل طول داشبورد کشیده شده است. غربیلک فرمان نیز در مرکز خود دارای تبلتی ۸ اینچی است. حتی صندلی‌ها نیز تا ۱۲ درجه می‌چرخند.

کانسپت بایتون
بایتون می‌گوید ۸۵ درصد نسخه تولیدی همانند این کانسپت خواهد بود. البته انتظار داریم تغییرات زیادی در کابین رخ دهد. احتمالاً تغییرات طراحی بیرون حداقلی خواهد بود و مواردی همچون آینه‌های جانبی به مدل تولیدی اضافه خواهند شد و برخی تغییرات طراحی کوچک در نیز در بخش‌های جلو و عقب اعمال خواهند شد. این خودروساز امیدوار است از سال ۲۰۱۹ خودروی خود را وارد بازار آمریکا نماید.

کانسپت بایتون
بایتون می‌گوید یک پیشرانه تنهای واقع در بخش عقب که قدرت ۲۷۲ اسبی خواهد داشت در این خودرو بکار رفته و محدوده حرکتی آن به حدود ۴۰۲ کیلومتر خواهد رسید. البته نسخه دیگری که دارای دو پیشرانه خواهد بود قدرت ۴۷۶ اسبی و برد ۵۲۳ کیلومتری خواهد داشت. این اعداد غیرواقعی نیستند مخصوصاً زمانی که بفهمیم بایتون می‌خواهد بهای مدل پایه حدود ۴۵ هزار دلار باشد.

کانسپت بایتون

کانسپت بایتون
بایتون گفته اولین محصول تولیدی شرکت با سیستم خودران سطح ۳ عرضه خواهد شد و پس از سال ۲۰۲۰ نیز با سیستم خودران سطح ۴ در دسترس خواهد بود. پس از اینکه نمونه تولیدی در سال آینده وارد بازار شد بایتون مدل‌های سدان و کامپکتی را نیز بر پایه همان پلتفرم تولید خواهد نمود.

کانسپت بایتون

کانسپت بایتون
چینی‌های زیادی امیدوارند وارد بازار آمریکا شوند. بایتون می‌تواند متفاوت باشد. این کمپانی تلاشی برای تبلیغات پر زرق و برق و احساسی عمل کردن نداشته است. تنها زمان به ما خواهد گفت که آیا این کمپانی موفق می‌شود یا خیر اما داشتن یک دفتر در قلب سیلیکون ولی می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *