معماری
خانه / خودرو و خودران / پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس بازار ایالات‌متحده در سال 2017

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس بازار ایالات‌متحده در سال 2017

بازار شاسی‌بلندها بسیار داغ است و این دسته از ماشین‌ها در سراسر دنیا طرفدار و خریداران فراوانی دارند. این امر موجب شده که اکثر خودروسازان به تنوع کراس‌اوورهای خود بیفزایند و برخی از سازندگان نیز برای اولین بار به این بخش وارد گردند؛ بنابراین تنوع در بخش شاسی‌بلندها بسیار افزایش یافته و این بخش از بازار بسیار رقابتی شده است. این رویه به بخش خودروهای لوکس هم کشیده شده و لوکس‌سازان دنیا هم نمایندگان فراوانی را راهی بازار پرسود شاسی‌بلندها کرده‌اند تا جایی که هم‌اکنون در بازار ایالات‌متحده حدود پنجاه شاسی‌بلند لوکس اعم از کراس‌اوور و اس‌یووی حضور دارند؛ بنابراین قصد داریم در این مطلب پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۷ را معرفی کنیم. در لیست زیر ۱۵ کراس‌اوور پرفروش بازار ایالات‌متحده را به ترتیب میزان فروش معرفی کرده‌ایم. در پایان نیز می‌توانید جدول میزان فروش تمامی شاسی‌بلندهای لوکس حاضر در بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۷ را ملاحظه کنید. این جدول به ترتیب حروف الفبای انگلیسی تنظیم شده است.

۱- لکسس RX

فروش ۱۰۸,۴۰۷
کاهش ۱ درصد

لکسس RX پرفروش‌ترین کراس‌اوور لوکس بازار ایالات‌متحده است. البته RX سال ۲۰۱۷ در ایالات‌متحده ۱۰۸,۴۰۷ دستگاه فروش داشته است که یک درصد نسبت سال گذشته کاهش داشته است اما بااین‌حال این کراس‌اوور لوکس ژاپنی همچنان عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور لوکس بازار ایالات‌متحده را در اختیار دارد.

۲- بیوک انکور

فروش ۸۸,۰۳۵
افزایش ۱۲ درصد

بیوک انکور عنوان دومین کراس‌اوور لوکس پرفروش ایالات‌متحده را در سال ۲۰۱۷ به دست آورده است. این کراس‌اوور کوچک آمریکایی با ۱۲ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۶، امسال فروش ۸۸,۰۳۵ دستگاهی را ثبت کرده است.

۳- کادیلاک XT5

فروش ۶۸,۳۱۲
افزایش ۷۳ درصد

عنوان سومین کراس‌اوور لوکس پرفروش ایالات‌متحده هم در اختیار یک آمریکایی و از گروه جنرال موتورز قرار دارد که آن کادیلاک XT5 است. فروش این ماشین با افزایش چشمگیر ۷۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶، به ۶۸,۳۱۲ دستگاه رسیده است.

۴- لکسس NX

فروش ۵۹,۳۴۱
افزایش ۸ درصد

برادر کوچک‌تر RX یعنی لکسس NX مکان چهارم این لیست را اشغال کرده تا صدر لیست تحت سلطهٔ ژاپنی‌ها و آمریکایی‌ها باشد. این خودرو سال گذشته موفق به فروش ۵۹,۳۴۱ دستگاه در ایالات‌متحده شده است که افزایشی ۸ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

۵- آئودی Q5

فروش ۵۷,۶۴۰
افزایش ۱۶ درصد

اولین نمایندهٔ آلمانی‌ها در این لیست آئودی Q5 است که بنابراین پرفروش‌ترین کراس‌اوور لوکس آلمانی در ایالات‌متحده محسوب می‌شود. فروش این خودرو سال گذشته افزایش قابل‌توجه ۱۶ درصدی را تجربه کرده و به ۵۷,۶۴۰ دستگاه رسیده است.

۶- آکورا MDX

فروش ۵۴,۸۸۶
کاهش ۱ درصد

آکورا MDX سال گذشته ۵۴,۸۸۶ دستگاه در ایالات‌متحده فروش داشته که کاهش جزئی یک درصدی را تجربه کرده است اما بااین‌حال هنوز هم جایگاه ششم را در این لیست در اختیار دارد. همچنین این خودرو پرفروش‌ترین کراس‌اوور سه ردیفهٔ لوکس بازار ایالات‌متحده هم محسوب می‌شود.

۷- مرسدس بنز GLE

فروش ۵۴,۵۹۵
افزایش ۵ درصد

مرسدس بنز GLE با اختلافی جزئی نسبت به آکورا MDX در جایگاه هفتم لیست پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس ایالات‌متحده قرار گرفته است. فروش این ماشین سال گذشته با رشدی ۵ درصدی به ۵۴,۵۹۵ دستگاه رسیده است تا دومین کراس‌اوور لوکس آلمانیِ پرفروش در بازار ایالات‌متحده لقب گیرد.

۸- آکورا RDX

فروش ۵۱,۲۹۵
کاهش ۲ درصد

دومین کراس‌اوور آکورا یعنی مدل RDX نیز در بین پرفروش‌ترین‌های ایالات‌متحده دیده می‌شود که نشان می‌دهد آکورا هرچند در بخش سدان‌ها از لحاظ فروش حریف آلمانی‌ها نمی‌شود اما در بخش کراس‌اوورها حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. RDX سال گذشته فروش ۵۱,۲۹۵ دستگاهی را به ثبت رسانده است.

۹- ب‌ام‌و X5

فروش ۵۰,۸۱۲
افزایش ۶ درصد

پس از آئودی و مرسدس بنز، سرانجام اولین نمایندهٔ ب‌ام‌و هم در این لیست دیده شد. این خودرو بزرگ‌ترین کراس‌اوور حال حاضر ب‌ام‌و یعنی مدل X5 است که البته به‌زودی این عنوان را به مدل پرچم‌دار X7 خواهد داد؛ اما فروش X5 در ایالات‌متحده افزایشی ۶ درصدی را تجربه کرده و به ۵۰,۸۱۲ دستگاه رسیده است.

۱۰- مرسدس بنز GLC

فروش ۴۸,۶۴۳
افزایش ۱ درصد

پس از GLE، برادر کوچک‌ترش یعنی GLC هم در لیست پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس ایالات‌متحده حضور دارد. این خودرو سال گذشته موفق به فروش ۵۰,۸۱۵ دستگاه در ایالات‌متحده شده است که افزایشی یک درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

۱۱- بیوک انکلیو

فروش ۴۸,۵۶۴
کاهش ۷ درصد

دومین نمایندهٔ بیوک در این لیست کراس‌اوور فول سایز انکلیو است که سال گذشته کاهش فروش ۷ درصدی را تجربه نموده و به فروش ۴۸,۵۶۴ دستگاه دست پیدا کرده است؛ بنابراین این کراس‌اوور آمریکایی با اختلافی بسیار جزئی نسبت به مرسدس بنز GLC، در جایگاه یازدهم قرار می‌گیرد.

۱۲- بیوک انویژن

فروش ۴۱,۰۴۰
افزایش ۱۸۹ درصد

پس از انکلیو، بلافاصله بیوک انویژن قرار گرفته است که فروش آن با افزایش خیره‌کنندهٔ ۱۸۹ درصدی، از ۱۴,۱۹۳ دستگاه در سال ۲۰۱۶ به ۴۱,۰۴۰ دستگاه در سال ۲۰۱۷ رسیده است. بدین ترتیب هر سه کراس‌اوور بیوک در لیست پرفروش‌ترین‌های ایالات‌متحده قرار دارند که نشان از محبوبیت بالای این برند آمریکایی دارد.

۱۳- ب‌ام‌و X3

فروش ۴۰,۶۹۱
کاهش ۸ درصد

دومین نمایندهٔ ب‌ام‌و در این لیست، مدل X3 است که با فاصلهٔ نسبتاً زیادی از رقیبانش یعنی آئودی Q5 و مرسدس بنز GLC در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است. این کراس‌اوور آلمانی سال گذشته با افت فروش ۸ درصدی مواجه شده و ۴۰,۶۹۱ دستگاه از آن به فروش رسیده است.

۱۴- اینفینیتی QX60

فروش ۴۰,۴۴۴
کاهش ۴ درصد

پس از لکسس و آکورا نهایتاً سروکلۀ اینفینیتی هم در این لیست پیدا شد تا هر سه لوکس‌ساز ژاپنی‌ها نمایندگانی در بین پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس ایالات‌متحده داشته باشند. نمایندهٔ اینفینیتی در این لیست، کراس‌اوور فول سایز QX60 است که فروش آن سال گذشته با ۴ درصد کاهش به ۴۰,۴۴۴ دستگاه رسیده است.

۱۵- آئودی Q7

فروش ۳۸,۳۴۶
افزایش ۲۵ درصد

و نهایتاً آخرین جایگاه این لیست به آئودی Q7 اختصاص پیدا کرده که دومین نمایندهٔ این شرکت آلمانی در بین پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای لوکس ایالات‌متحده محسوب می‌شود. فروش این کراس‌اوور فول سایز سه ردیفه سال گذشته با افزایش ۲۵ درصدی به ۳۸,۳۴۶ دستگاه رسیده است.

آمار فروش تمامی شاسی‌بلندهای لوکس بازار ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۷

کراس‌اوور

فروش

کراس‌اوور

فروش

آکورا RDX ۵۱,۲۹۵ لندروور دیسکاوری اسپرت ۱۴,۱۸۷
آکورا MDX ۵۴,۸۸۶ لندروور دیسکاوری ۶,۳۹۸
آلفارومئو استلویو ۲,۷۲۱ رنجروور اووک ۱۱,۹۷۹
آئودی Q3 ۲۰,۶۳۳ رنجروور اسپرت ۱۹,۱۵۳
آئودی Q5 ۵۷,۶۴۰ رنجروور ولار ۶,۱۵۳
آئودی Q7 ۳۸,۳۴۶ رنجروور ۱۶,۸۶۹
آئودی آلرود ۳,۲۴۰ لکسس NX ۵۹,۳۴۱
بنتلی بنتایگا ۱,۱۵۲ لکسس RX ۱۰۸,۴۰۷
ب‌ام‌و X1 ۳۰,۸۲۶ لکسس GX ۲۷,۱۹۰
ب‌ام‌و X3 ۴۰,۶۹۱ لکسس LX ۶,۰۰۴
ب‌ام‌و X4 ۵,۱۹۸ لینکلن MKC ۲۷,۰۴۸
ب‌ام‌و X5 ۵۰,۸۱۵ لینکلن MKX ۳۱,۰۳۱
ب‌ام‌و X6 ۶,۷۸۰ لینکلن MKT ۳,۰۰۵
بیوک انکور ۸۸,۰۳۵ لینکلن نویگیتور ۱۰,۵۲۳
بیوک انویژن ۴۱,۰۴۰ مازراتی لوانته ۵,۴۶۰
بیوک انکلیو ۴۸,۵۶۴ مرسدس بنز GLA ۲۴,۱۰۴
کادیلاک XT5 ۶۸,۳۱۲ مرسدس بنز GLC ۴۸,۶۴۳
کادیلاک اسکالید ۳۷,۶۹۴ مرسدس بنز GLE ۵۴,۵۹۵
اینفینیتی QX30 ۱۴,۰۹۳ مرسدس بنز GLS ۳۲,۲۴۸
اینفینیتی QX50 ۱۶,۸۵۷ مرسدس بنز G کلاس ۴,۱۸۸
اینفینیتی QX60 ۴۰,۴۴۴ پورشه ماکان ۲۱,۴۲۹
اینفینیتی QX70 ۶,۸۷۸ پورشه کاین ۱۳,۲۰۳
اینفینیتی QX80 ۱۷,۸۸۱ ولوو XC40
جگوار E-Pace ولوو XC60 ۲۲,۵۱۶
جگوار F-Pace ۱۸,۹۴۶ ولوو XC90 ۳۰,۹۹۴

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *