معماری
خانه / خودرو و خودران / برندگان و بازندگان فروش سال 2017 آمریکا

برندگان و بازندگان فروش سال 2017 آمریکا

برای برخی از خودروسازان، شماری از محصولات عملکرد فوق‌العاده‌ای در سال ۲۰۱۷ داشته‌اند درحالی‌که برای برخی دیگر نیز فروش تعدادی از خودروها کمتر از حد انتظار بوده است.


با کمک داده‌های برگرفته از GoodCarBadCar، ما لیستی ۵ تایی از برندگان و بازندگان فروش خودروسازان در سال ۲۰۱۷ را تهیه کرده‌ایم و از شما عزیزان می‌خواهیم تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید تا ببینیم کدام شرکت‌ها سال خوب و کدام‌یک سال بدی را پشت سر گذاشته‌اند.

  • بیشترین افت فروش

کیا سدونا

سومین نسل کیا سدونا یک دگرگونی عظیمی را تجربه کرد و به محصولی رقابتی و جذاب تبدیل شد؛ اما سدونا هنوز هم فاقد برخی فاکتورهای مهم رقبایی همچون هوندا اودیسه و کرایسلر پاسیفیکا می‌باشد. این خودرو در سال پیش فروش ۲۲۴۸۶ دستگاهی داشته که افت ۴۶٫۸ درصدی نسبت به سال پیش از آن را نشان می‌دهد.

فیات ۵۰۰L

شاید این خودرو در کلاس خود محصولی منحصربه‌فرد باشد اما نمی‌توان آن را خیلی توصیه کرد. ۵۰۰L از نظر فروش موفق نبوده است. فروش ۱۵۵۳ دستگاهی این خودرو در سال ۲۰۱۷ حاکی از افت فروش ۴۸٫۵ درصدی می‌باشد.

لکسس GS

سدان لوکس میدسایز لکسس یک سال دیگر هم نفس می‌کشد اما مشتریان علاقه‌ای به آن ندارند. کل فروش GS در سال گذشته ۶۸۵۷ دستگاه بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ افت ۴۹٫۴ درصدی را تجربه کرده است.

هیوندای ولوستر

این افت فروش نشان از مشکلات کیفیتی یا رانندگی هیجان‌آمیز آن نیست. تنها گناه ولوستر حضور در کلاسی داغ است که محصولات با استعدادی همچون مینی کوپر و فولکس‌واگن بیتل در آن جولان می‌دهند. مشتریان این خودروها را به ولوستر ترجیح داده‌اند. با افتی ۵۶٫۵ درصدی، تنها ۱۱۹۰۳ دستگاه از این محصول کره‌ای در آمریکا فروخته شده است.

ب ام و i8

این خودروی علمی تخیلی فروش ۴۰۸ دستگاهی در سال پیش داشته که افت شدید ۵۱٫۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ (فروش ۱۴۶۱ دستگاهی) را نمایان می‌کند. ب ام و i8 بیشترین افت فروش سال ۲۰۱۷ در آمریکا را به نام خود ثبت کرده است.

  • پرفروش‌ترین‌های آمریکا در سال ۲۰۱۷

نیسان روگ

کراس اوور روگ در آمریکا بسیار محبوب شده است. روگ در سال ۲۰۱۷ به خانه ۳۶۳۲۹۳ مشتری راه یافته که رشد قابل‌توجهی نسبت به فروش ۲۸۹۴۲۷ دستگاهی سال قبل از آن نشان داده است.

تویوتا راو ۴
2017 Toyota RAV4
تویوتا در حال حاضر پرفروش‌ترین کراس اوور آمریکا را می‌سازد. سال ۲۰۱۷ تعداد ۳۷۵,۰۵۲ دستگاه از محصول محبوب راو ۴ به مشتریان تحویل داده شده است.

پیکاپ رم

در سال ۲۰۱۷ تعداد ۴۵۵۸۱۶ دستگاه از این خودرو فروخته شده است.

شورولت سیلورادو

دیگر پیکاپ آمریکایی که همچون همیشه در لیست پرفروش‌ترین‌ها حضور دارد شورولت سیلورادو است که فروش ۵۱۸۱۸۸ دستگاهی را در سال پیش ثبت کرده است.

فورد سری F

بار دیگر فورد سری F عنوان پرفروش‌ترین خودروی سال آمریکا را به دست آورده و در سال ۲۰۱۷ تعداد ۸۰۷۳۷۹ دستگاه از این پیکاپ به مشتریان تحویل داده شده است. سال ۲۰۱۶ فورد سری F فروش ۷۳۳۲۸۷ دستگاهی داشته و بدین ترتیب فورد در سال گذشته روزهای بسیار خوبی را داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *