معماری
خانه / خودرو و خودران / نسل بعدی جگوار XJ، خودرویی الکتریکی…

نسل بعدی جگوار XJ، خودرویی الکتریکی…

جگوار برنامه‌های فوق‌العاده‌ای برای آینده‌ای نزدیک داشته و از جمله آن‌ها می‌توان به شاسی بلندهای جدید و خودروهای بدون آلایندگی‌ای همچون I-Pace اشاره کرد؛ اما نسل بعدی XJ یکی از محصولاتی خواهد بود که احتمالاً بزرگ‌ترین دگرگونی را تجربه خواهد کرد.


سدان پرچم‌دار جدید بریتانیایی‌ها ظاهراً روی خط الکتریکی حرکت خواهد کرد و جگوار در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی آن در اواخر سال جاری میلادی است. این معرفی همچنین گرامی داشت پنجاهمین سالگرد تولید XJ نیز خواهد بود. اولین نسل این خودرو در سال 1968 تولید شده است.

جگوار XJ

جگوار XJ
جگوار XJ 2019 از پلتفرم کاملاً جدیدی بهره‌مند خواهد شد که با مدل مشابهی از لندروور که گفته می‌شود نشان رنجروور را خواهد داشت مشترک بوده و شایعه شده در قلب آن دو پیشرانه الکتریکی و سیستم چهار چرخ محرک قرار خواهد گرفت.


همین معماری تطبیق‌پذیر می‌تواند پیشرانه‌های احتراق داخلی را نیز در خود جای دهد بنابراین انتظار داریم مدل‌های هیبریدی بیشتر را در آینده از جگوار لندروور ببینیم. البته احتمال هیبریدی شدن XJ کم است.


هنوز جزئیات فنی زیادی از این خودرو منتشر نشده اما پنجمین نسل سدان پرچم‌دار جگوار می‌تواند محدوده حرکتی بیش از 480 کیلومتری داشته باشد.

جگوار XJ
یان کالوم مدیر طراحی جگوار به همراه تیم خود مسئول زیباسازی این خودرو بوده و به نظر می‌رسد طراحی آن تکمیل شده و مقامات شرکت از طراحی XJ 2019 استقبال کرده‌اند.

نسل جدید سدان جگوار طبق انتظارات بجای فرم بدنه 4 درب دارای 5 درب خواهد بود و خط سقف خمیده‌ای برای آئرودینامیک بهتر و ظاهر دینامیک‌تر خواهد داشت.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *