معماری
خانه / خودرو و خودران / کامیون الکتریکی ولوو رقیبی قدرتمند برای تسلا

کامیون الکتریکی ولوو رقیبی قدرتمند برای تسلا

بخش کامیون سازی ولوو اعلام کرد با آغاز سال میلادی آینده فروش کامیون‌های الکتریکی را در اروپا آغاز خواهد کرد و اندکی بعد نیز آن‌ها را به بازار آمریکا خواهد فرستاد.

Volvo Concept Truck
بنا به گفته ولوو تراکس، کامیون‌های الکتریکی نقش مهمی در بهبود کیفیت ساکنان فضاهای شهری ایفا خواهند نمود. این کمپانی همچنین ادعا می‌کند که کامیون‌های الکتریکی تنها یکی از راه‌حل‌های مهم حمل‌ونقل بوده که باید مورد استفاده قرار بگیرند.

Volvo Concept Truck
اگرچه که بیانیه ولوو تراکس در تولید کامیون‌های الکتریکی تنها چند ماه پس از رونمایی کامیون الکتریکی تسلا رخ داده اما ولوو محصولات خود را زودتر راهی خیابان‌ها خواهد کرد.

Volvo Concept Truck
مدیرعامل ولوو تراکس آقای کلاس نیلسون جدای از اینکه محصولات شرکت خود را دوستدار محیط‌زیست می‌داند به این نکته نیز اشاره می‌کند کامیون‌های الکتریکی ولوو بسیار ساکت‌تر از مدل‌های دیزلی مرسوم هستند.
او می‌گوید:

با استفاده از قوای محرکه الکتریکی و کامیون‌هایی که در محیط‌های شهری آرام‌تر و ساکت‌تر هستند ما چندین چالش مهم را پشت سر می‌گذاریم. بدون ایجاد سروصدای مزاحم و انتشار گازهای آلاینده از اگزوز، استفاده از کامیون‌های الکتریکی در مراکز شهری ممکن خواهد شد.

مدیر ولوو تراکس ادامه می‌دهد:

همچنین این امکان وجود دارد که حمل‌ونقل‌ها در بازه‌های زمانی آرام‌تری صورت بگیرد، مثلاً می‌توان حمل کالا را در اواخر عصر یا در شب انجام داد. این کار به کاهش ترافیک هم کمک کرده و حمل‌ونقل مؤثرتری را در پی خواهد داشت.

بنا به تحقیق جدیدی که توسط شهر استکهلم سوئد و موسسه سلطنتی KTH صورت گرفته، کامیون‌های الکتریکی می‌توانند صرفه‌جویی حدود 60 درصدی در زمان حمل‌ونقل داشته باشند.

Volvo Concept Truck
نهایتاً نیلسون می‌گوید:

ما معتقدیم الکتریکی سازی کامل برای محیط‌های شهری اولین قدم است. البته ما در حال کار بر روی این نوع قوای محرکه به منظور استفاده در سایر جنبه‌های حمل‌ونقلی نیز هستیم. این تنها آغاز کار است.

توضیح: تصاویر به کامیون هیبریدی ولوو تعلق دارند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *