معماری
خانه / خودرو و خودران / عرضه اولین محصول الکتریکی تاریخ ولوو در آینده‌ای نزدیک

عرضه اولین محصول الکتریکی تاریخ ولوو در آینده‌ای نزدیک

ولوو قبلاً برنامه‌های خودرو برای تولید چندین محصول هیبریدی، الکتریکی و هیبریدی ملایم را اعلام کرده و ظاهراً اولین خودروی بدون آلایندگی سوئدی‌ها در سال 2019 از راه خواهد رسید.

Volvo 40.2 Concept
Volvo 40.2 Concept

بنا به گفته اتوکار، این خودروی الکتریکی جدید توسط کانسپت 40.2 سال 2016 پیش نمایش شده و با طراحی مشابه خانواده 40 این کمپانی وارد بازار خواهد شد.

Volvo 40.2 Concept

این هاچبک کوپه مانند بر پایه پلتفرم CMA ساخته می‌شود. پلتفرم یاد شده بین خودروهای کامپکت ولوو و کمپانی مادر یعنی جیلی مشترک بوده و از جمله دیگر محصولاتی که از این معماری سود می‌برد می‌توان به مدل XC40 اشاره کرد. این اطلاعات توسط مدیر تحقیق و توسعه ولوو آقای هنریک گرین تأیید شده است. او اذعان کرده که خودروی یاد شده دارای سیستم باتری مدولار خواهد بود.

Volvo 40.2 Concept

هنوز حداقل برد خودرو تأیید نشده اما به نظر می‌رسد نسخه‌های سطح بالاتر آن دارای محدوده حرکتی حدود 500 کیلومتری باشد.
گرین می‌گوید:

ما تلاش داریم به این هدف (محدوده حرکتی) برسیم. ما در اواسط فاز توسعه‌ای بوده و قدم‌های رو به جلو را برمی‌داریم. توسعه یک خودرو نسبت به 5 تا 10 سال پیش کاملاً متفاوت است. شما باید 3 یا 4 سال پیش از عرضه خودرو کاملاً آماده شوید و اگر کار خود را به خوبی انجام دهید محصولی رقابتی خواهید داشت.

ولوو همچنین می‌تواند نسخه تمام الکتریکی XC40 را عرضه کند. همچنین بخش پرفورمنس این خودروساز یعنی پولستار برنامه‌هایی برای معرفی سه خودروی دیگر علاوه بر مدل پولستار 1 دارد.

Volvo 40.2 Concept

گفته شده سدان میدسایز پولستار 2 طبق انتظارات پایان سال آینده عرضه خواهد شد و پس از آن نیز کراس اوور الکتریکی پولستار 3 در سال 2020 پدیدار خواهد شد. پولستار 4 نیز می‌تواند با تولید پیش از پایان سال 2020 خانواده را کامل نماید. احتمالاً پولستار 4 یک خودروی کانورتیبل شکل گرفته بر مبنای پولستار 1 خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *