معماری
خانه / خودرو و خودران / دلیل عدم تولید جانشین هوندا S2000 چیست؟!

دلیل عدم تولید جانشین هوندا S2000 چیست؟!

تقریباً 9 سال از زمان خاتمه تولید هوندا S2000 می‌گذرد و علیرغم اخبار زیادی که درباره بازگشت این رودستر محبوب به گوش می‌رسد اما خبری که به تازگی منتشر شده شاید کام دوستداران این خودرو را تلخ کند.

هوندا S2000
مدیر برنامه تولید هوندای کانادا به اتوگاید گفته که جانشین S2000 هرگز تولید نخواهد شد. هایاتو موری گفته دلیل این کار توجه شدید مشتریان به کراس اوورها و شاسی بلندها بوده و اکثر آن‌ها پولی بابت یک رودستر نخواهد پرداخت زیرا این خودروها خیلی کاربردی نیستند. همین امر باعث شده دوام چنین خودروهایی در بازار امروزی سخت شود و هزینه تحقیق و توسعه چنین خودروهایی زیاد بوده و به همین دلیل است که نیسان نیز هنوز نسل جدید 370Z را توسعه نمی‌دهد.

هوندا S2000
افرادی که هنوز هم خواهان سواری جذاب محصولات ژاپنی هستند می‌توانند هاچبک های داغی همچون هوندا سیویک تایپ R را بخرند و به همین دلیل هم احتمالاً این خودروساز هرگز S2000 را احیا نخواهد کرد.

علیرغم اینکه رودسترها خواهان چندانی ندارند اما هنوز هم هستند کمپانی‌هایی که این‌گونه محصولات را می‌سازند. از جمله این خودروسازها می‌توان به مزدا با MX-5، پورشه با 718 باکستر و آلفارومئو با 4C اسپایدر اشاره کرد. ب ام و نیز در حال توسعه نسل جدید Z4 می‌باشد. این خودرو از معماری مشترک با نسل جدید تویوتا سوپرا (نام تأیید نشده) برخوردار بوده و نیسان نیز همچنان 370Z رودستر را در چندین بازار از جمله آمریکا عرضه می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *