معماری
خانه / خودرو و خودران / بچه NSX ایده‌ای خوب اما غیر قابل تولید!

بچه NSX ایده‌ای خوب اما غیر قابل تولید!

آکورا NSX از یک خودروی اسپورت سنتی به خودرویی تکنولوژیک تبدیل شده که هم اکنون دارای قوای محرکه هیبریدی بوده و تقریباً می‌تواند با یک سوپر بایک برابری کند. بهای این خودرو حدود 160 هزار دلار بوده و البته خیلی ارزان هم نیست. یک نسخه کوچک‌تر از این خودرو احتمالاً می‌تواند طرفداران زیادی پیدا کند اما هوندا برنامه‌ای برای تولید چنین خودرویی ندارد.


همان‌گونه که می‌دانید در چند ماه گذشته تصاویر و اخبار متعددی درباره تولید یک نسخه کوچک‌تر از سوپرکار NSX منتشر شده بود. در جولای 2017 تصاویر پتنت جدیدی منتشر شدند که ظاهراً به خودرویی با نام ZSX تعلق داشتند. در ماه نوامبر نیز هوندا کانسپت ویژن گرن توریسمو را معرفی کرد که در دنیای مجازی همان ZSX مورد اشاره بود.


علیرغم تمامی اخبار و تصاویر منتشر شده که خبر از تولید چنین خودرویی می‌دادند، رئیس برند آکورا امیل کورکور می‌گوید این خودروساز برنامه‌ای برای تولید بچه NSX ندارد. پیش از اینکه مدیر آکورا نظر نهایی درباره عدم تولید چنین خودرویی را اعلام کند گفت:

چه کسی تولید چنین خودرویی را دوست نخواهد داشت؟


البته اخبار خوبی هم وجود داشته‌اند زیرا کورکور گفته که همان تکنولوژی موجود در NSX به محصولات ارزان‌تر نیز راه پیدا خواهند کرد؛ اما بجای استفاده از قوای محرکه هیبریدی که باعث کاهش مصرف سوخت می‌شوند این برند به دنبال راه‌هایی به جای افزایش پرفورمنس است.


او می‌گوید:

مباحث فنی رده میانی کاملاً آسان هستند. تکنولوژی هیبریدی روشی متفاوت برای سوپرکاری در این سطح بوده و مزیت‌های قوای محرکه غیرمرسوم واقعاً باورنکردنی هستند.


بازگشت NSX به عنوان یک خودروی هیبریدی کاملاً سورپرایز کننده بود؛ و ما دوست داریم یک محصول پرفورمنس دیگر حتی با قوای هیبریدی در آینده نزدیک تولید شود. البته انتظار نداریم که یک بچه NSX یا S2000 جدید تولید شود زیرا هوندا عدم تولید نسل جدید این خودرو را نیز به خاطر تقاضای ضعیف محصولات اسپورت اعلام کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *