معماری
خانه / خودرو و خودران / مشخصات عملکردی آئودی S6 آوانت 2019

مشخصات عملکردی آئودی S6 آوانت 2019

ارباب حلقه‌ها با ساخت استیشن واگن‌های پرفورمنس و اسپورت بیگانه نیست و هم اکنون نیز در حال تست نسل جدید S6 آوانت 2019 می‌باشد.


پنجمین نسل از سدان اجرایی این خودروساز در مراحل نهایی توسعه بوده و انتظار می‌رود آئودی A6 جدید در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 رونمایی شود.


البته افرادی که به دنبال نسخه قوی‌تر S6 هستند باید تا سال 2019 صبر کنند. اسپورت ترین نسخه از این خودرو یعنی RS نیز از رویه کاهش حجم پیشرانه‌ها پیروی خواهد کرد و بجای پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری یک قلب تپنده آهنین از نوع 6 سیلندر 2.9 لیتری توئین توربو را در بطن خود جای خواهد داد.


این پیشرانه اساساً همان نسخه بکار رفته در پورشه پانامرا و آئودی RS4 و RS5 بوده و گفته می‌شود خروجی آن بیشتر از 450 اسب بخار خواهد بود. اگر خبر منتشر شده صحیح باشد بدین ترتیب S6 2019 قوی‌تر از RS6 قبلی با شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت زیر 4 ثانیه خواهد بود.


S6 جدید از نظر ظاهری دارای کیت بدنه گیراتر به همراه ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، گوشه‌های تیزتر سپر و البته رینگ و ترمزهای بزرگ‌تر خواهد بود. همچنین سیستم اگزوز این خودرو دارای 4 خروجی در عقب خواهد بود.


کابین نیز از شاخصه‌های نسل جدید A7 و A8 سود خواهد برد به این معنی که شاهد تنظیمات دو صفحه‌نمایش برای سیستم اطلاعات سرگرمی و کنترل‌های تهویه خواهیم بود. این خودرو به خاطر اسپورت تر بودن دارای صندلی‌های خاص، غربیلک فرمان D شکل و تریم براق خواهد بود.

تمامی این بهبودها و عملکردها شاید باعث شوند به این فکر بیفتیم که چرا باید منتظر نسخه RS6 ماند. نسخه RS6 که در سال 2020 عرضه خواهد شد شاید از قوای محرکه پلاگین هیبریدی پانامرا توربو S E-Hybrid که 971 اسب بخار قدرت دارد سود ببرد تا به نسل جدید ب ام و M5 نشان دهد که پادشاه واقعی سرعت کیست!

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *