معماری
خانه / خودرو و خودران / ب‌ام‌و X3 الکتریکی، تعهد باواریایی‌ها به حمل‌ونقل پاک

ب‌ام‌و X3 الکتریکی، تعهد باواریایی‌ها به حمل‌ونقل پاک

با برنامه‌ریزی BMW برای گسترش محصولات الکتریکی خود که شامل مدل‌های عادی نیز می‌باشد، به نظر می‌رسد شاسی‌بلند کامپکت X3 پیشروی استفاده از این تکنولوژی باشد.


مدیرعامل BMW در سال 2016 گفته بود که نسخه تمام الکتریکی از سومین نسل X3 در سال 2020 و یک سال بعد از عرضه مینی الکتریکی وارد بازار خواهد شد. او همچنین به این نکته اشاره کرده بود که X3 الکتریکی دارای محدوده حرکتی و قیمت رقابتی خواهد بود.


هارالد کروگر اضافه کرده بود:

رقبا هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی و پیاده کردن استراتژی خود بوده درحالی‌که ما در حال ورود به فاز دوم هستیم. ما قبلاً برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده و از تکنولوژی‌های بخش i استفاده کرده‌ایم.

نسخه پیش‌تولیدی X3 الکتریکی که مشاهده می‌کنید اخیراً در تست‌های آب‌وهوای سرد مشاهده شده و البته چیز زیای از آن معلوم نیست. این خودرو دارای درگاه شارژ در پشت قوس چرخ جلو بوده و البته فاقد خروجی‌های اگزوز نیز می‌باشد. در یکی از تصاویر نیز می‌توانیم برچسب خودروی تست الکتریکی را نیز ببینیم.


پیش از عرضه نسخه تمام الکتریکی X3 شاهد تولید مدل پلاگین هیبریدی این خودرو خواهیم بود که می‌تواند در اواخر سال جاری یا اوایل سال 2019 معرفی شود.


هر دو نسخه الکتریکی شده X3 از نظر ایمنی، تجهیزات و ارتباطات دارای همان مزیت‌های نسخه عادی این خودرو خواهد بود. بدین ترتیب شاهد ویژگی‌هایی همچون سیستم تهویه مطبوع سه ناحیه‌ای، صندلی‌های جلوی سرد شونده، مون روف پانورامیک شیشه‌ای، نورپردازی زیبا، صفحه‌نمایش 10.25 اینچی با کنترل حرکتی، برنامه ارتباطی BMW، ریموت سه‌بعدی و… خواهد بود.


سیستم‌های پیشرفته‌ای همچون حفاظت فعال همچنان ایمنی شما را تأمین خواهند کرد و البته از دیگر موارد می‌توان به هشدار برخورد از جلو، کروز کنترل فعال، پایش نقاط کور، هشدار خروج خودرو از خط و… اشاره کرد.


اگر ب‌ام‌و این خودرو را در سال 2020 عرضه کند بنابراین حدود دو سال از مشاهده مدل تولیدی نهایی فاصله داریم. شاید هم مدل تولیدی X3 الکتریکی سال آینده رونمایی شود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *