معماری
خانه / خودرو و خودران / مازراتی لوانته GTS با قلب فراری در راه است

مازراتی لوانته GTS با قلب فراری در راه است

اگر نمی‌توانید تا پایان دههٔ جاری برای معرفی اولین کراس‌اوور فراری منتظر بمانید، به‌زودی کراس‌اووری نزدیک به آن معرفی خواهد شد. منظور ما نسخهٔ عملکرد بالایی از مازراتی لوانته است که GTS نام داشته و به‌تازگی نمونه‌ای از آن با استتاری کمتر از قبل در حال آزمایشات نهایی در مناطق برفی شمال اروپا دیده شده است. در زیر کاپوت این کراس‌اوور اسپرت احتمالاً پیشرانهٔ 3.8 لیتری V8 بای‌توربویی قرار دارد که از سدان کواتروپورته GTS گرفته شده و DNA فراری در آن جریان دارد.

این پیشرانه در کواتروپورته GTS قدرتی معادل 530 اسب بخار و گشتاوری برابر با 710 نیوتن متر تولید می‌کند اما در لوانته GTS امکان تنظیم آن به‌منظور تولید قدرت بیشتر وجود دارد تا توانایی رقابت بهتر با سایر کراس‌اوورهای اسپرت بازار مانند پورشه کاین توربو و رنجروور اسپرت SVR فراهم گردد. در نمونهٔ مورد آزمایش لوانته GTS اما سپر جلو تا حد زیادی پوشیده شده است ولی حتی با وجود این پوشش‌ها نیز می‌توان نمایی کلی از ورودی‌های هوا را مشاهده کرد.

نسخهٔ نهایی لوانته GTS احتمالاً به یک اسپویلر متفاوت در عقب به همراه رینگ‌های آلیاژی سفارشی مجهز خواهد بود درحالی‌که به جهت مطابقت با قدرت بیشتر موتور، ترمزها نیز ارتقاء پیدا می‌کنند. علاوه بر این، تنظیمات شاسی اسپرت‌تر خواهد بود و ارتفاع تعلیق هم کمتر است تا خودرو در پیچ‌ها چابک‌تر عمل کند. انتظار می‌رود مازراتی از لوانته GTS در نمایشگاه ژنو امسال پرده‌برداری کند؛ اما غیر از این نسخهٔ اسپرت، مازراتی قصد ساخت نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی لوانته را هم دارد که احتمالاً قوای محرکهٔ آن از مینی‌ون کرایسلر پاسیفیکا گرفته خواهد شد ولی هنوز زمان معرفی این مدل مشخص نیست.

هم‌اکنون قدرتمندترین نسخهٔ لوانته، مدل S است که از یک موتور 3 لیتری V6 با 430 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند ولی مازراتی امیدوار است که معرفی نسخهٔ قدرتمندتر و داغ GTS موجب افزایش فروش لوانته گردد زیرا اخیراً گزارش شده که این کراس‌اوور لوکس ایتالیایی فروش چندان مناسبی نداشته و به همین دلیل مازراتی به جهت تطابق با تقاضای ضعیف برای لوانته، در سال جاری ساعات کاری کارخانهٔ تولید آن‌که در تورین ایتالیا واقع است را بدون اخراج کارگران تا 59 درصد کاهش داده است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *