معماری
خانه / خودرو و خودران / کانسپت فولکس ID Vizzion، رقیب شیک تسلا مدل S

کانسپت فولکس ID Vizzion، رقیب شیک تسلا مدل S

فولکس‌واگن در حال انتشار تیزری از چهارمین عضو خانواده پاک I.D بوده و این خودرو را که Vizzion نام دارد در نمایشگاه ژنو 2018 رونمایی خواهد کرد.

این طرح مطالعاتی با طول 5.11 متری خود در کلاس سدان های لوکس قرار گرفته و به نظر می‌رسد کمی طویل‌تر از رقیب احتمالی خود یعنی تسلا مدل S خواهد بود.


سه اسکچ طراحی رسمی توسط فولکس‌واگن منتشر شده و در آن شاهد طراح فست بک با بدنه و سقفی دو رنگ و رینگ‌هایی بزرگ برای برجسته کردن ویژگی‌های اسپورت آن هستیم. درب‌های عقب نیز همانند محصولات رولزرویس باز می‌شود و احتمالاً آن را در نسخه تولیدی نخواهیم دید.

ID Vizzion کانسپت دارا 4 صندلی انفرادی بوده و فاقد غربیلک فرمان و پدال‌های معمول، پشت آمپرها و دیگر ویژگی‌ها می‌باشد که دلیل آن استفاده از سیستم خودرانی است که در ترافیک عملکردهای گوناگون خودرو را به دست گرفته و به سرنشینان اجازه می‌دهد تا آزادانه از زمان خود در زمان حضور در خودرو استفاده کنند.


هوش مصنوعی پیشرفته‌ای در این خودرو حضور خواهد داشت و به سرنشینان اجازه خواهد داد از طریق کنترل صوتی و حرکتی با مغز خودرو ارتباط برقرار کرده و عادات و تمایلات آن‌ها را یاد گرفته و خود را با آن‌ها وفق دهد.


نیروبخش کانسپت جدید فولکس دو پیشرانه الکتریکی است که قدرت ترکیبی 306 اسبی را به هر دو اکسل انتقال می‌دهد. گفته شده سقف سرعت ID Vizzion برابر با 180 کیلومتر در ساعت خواهد بود و باتری لیتیوم-یون 111 کیلووات ساعتی به آن اجازه خواهد تا مسافت 665 کیلومتری را طی کند. همچنین سیستم ترمز احیا شونده نیز در آن وجود دارد.

اولین عضو از خانواده ID فولکس یک هاچبک کامپکت الکتریکی بود که در سال 2020 عرضه می‌شود و اندکی بعد نیز مدل‌های ID Crozz و ID Buzz تولید خواهند شد. نسخه تولیدی ID Vizzion نیز احتمالاً در آینده‌ای نزدیک به برادران خود ملحق خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *