معماری
خانه / خودرو و خودران / احتمال تولید کونیگ‌زگ الکتریکی وجود دارد

احتمال تولید کونیگ‌زگ الکتریکی وجود دارد

کونیگ زگ حدود 25 سال پیش تأسیس شده اما سال 2002 بود که اولین محصول تولیدی این کمپانی یعنی CC8S به یک مشتری تحویل داده شد. به امروز که برسیم این خودروساز سوئدی را در حال تولید حدود 120 خودرو خواهیم یافت که برای چنین کمپانی‌ای کافی است. محبوب‌ترین محصول کونیگ زگ بی‌شک آگرا RS بوده که به‌صورت رسمی سریع‌ترین خودروی جهان نام گرفته است.


شاید این روزها آگرا RS خبرسازترین محصول سوئدی‌ها باشد اما در نظر داشته باشید که مدل رگرای موجود در تصاویر در واقع خودروی پرچم‌دار کونیگ زگ محسوب می‌شود. این هایپرکار هیبریدی که قبلاً به فروش رفته تنها سقف تولید 80 دستگاهی با بهای 1.9 میلیون دلاری داشته است. قلب تپنده آن پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری بای توربو و سه واحد الکتریکی بوده که همین امر باعث می‌شود شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.8 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت بیشتر از 400 کیلومتر در ساعتی داشته باشد.


رگرا نشانه واضحی از آمادگی کونیگ زگ برای حضور در بخش الکتریکی‌ها بوده و شاید پیش‌نمایشی از هایپرکار کاملاً الکتریکی این برند در آینده باشد. مؤسس و مدیرعامل این شرکت آقای کریستین ون کونیگ زگ درباره محصولات الکتریکی صحبت کرده است. او گفته می‌توان با حذف پیشرانه احتراق داخلی رگرا آن را به پیشرفته‌ترین محصول الکتریکی دنیا تبدیل کرد.

کونیگ زگ گفته سخت‌افزار الکتریکی رگرا به تنهایی قدرت حدود 700 اسب بخاری داشته و مجموعه باتری آن تنها 70 کیلوگرم وزن دارد. این مدیر ارشد ادعا می‌کند پیچیده‌ترین و بهترین سیستم باتری دنیا برای یک خودروی جاده‌ای خلق شده است.
او در ادامه می‌گوید:

خب به نوعی ما در بحث تکنولوژی الکتریکی پیشرو بوده اما موضوع نهان اینکه یک پیشرانه احتراق داخلی هم در قلب رگرا داریم.


یکی از روش‌های محتمل می‌تواند افزایش قدرت قوای محرکه الکتریکی بدون استفاده از پیشرانه احتراق داخلی به منظور خلق محصولات جدید باشد اما نهایتاً باید گفت کریستین معتقد است خودروهای کاملاً الکتریکی در نتیجه توسعه بی‌وقفه این تکنولوژی عرضه خواهند شد.

اما یک مشکل در خودروهای تمام الکتریکی وجود داشته و آن هم صداست. اگرچه این خودروها کاملاً ساکت نیستند اما صدای تولیدی آن‌ها در مقایسه با پیشرانه بزرگ 8 سیلندر جذاب نیست. کریستین به همین دلیل معتقد است رگرا بهترین ترکیب از مزیت‌های قوای محرکه الکتریکی و حس جذاب یک خودروی مجهز به پیشرانه احتراق داخلی را ارائه می‌نماید.
البته باید گفت بحث الکتریکی سازی توسط کونیگ زگ باعث بهبود راندمان نخواهد شد زیرا این خودروساز بیشتر به افزایش پرفورمنس علاقه‌مند است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *