معماری
خانه / خودرو و خودران / افشای تصاویر کراس‌اوور جدید سئات پیش از رونمایی در نمایشگاه ژنو

افشای تصاویر کراس‌اوور جدید سئات پیش از رونمایی در نمایشگاه ژنو

پس از کراس‌اوورهای آتکا و آرونا، سئات قصد دارد عضو سومی را هم به خانوادهٔ بلندقامتان خود اضافه کند. این کراس‌اوور جدید، تاراکو (Tarraco) نام داشته و قرار است در نمایشگاه ژنو رسماً رونمایی شود. حال اما تصاویری از این خودرو پیش از رونمایی افشا شده است. تاراکو کراس‌اووری سه ردیفه است که بشدت تحت تأثیر فولکس‌واگن تیگوآن آل‌اسپیس شکل گرفته است؛ اما با وجود شباهت‌های ظاهری و اشتراکات زیادی که این دو کراس‌اوور سه ردیفه با یکدیگر دارند، تاراکو از نمای جلویی منحصربه‌فردی سود می‌برد که در آن جلوپنجره‌ای شش‌گوشه با لوگوی برجستهٔ سئات در میانهٔ آن به چشم می‌خورد. تاراکو همچنین از چراغ‌های جلوی LED و کاپوتی عضلانی هم برخوردار است.

نمای جانبی این کراس‌اوور جدید اما تقریباً مشابه تیگوآن آل‌اسپیس است و در آن پوشش‌های پلاستیکی و خط شانهٔ برجسته‌ای دیده می‌شود. همچنین نمونه‌ای که در تصاویرِ افشاشده به چشم می‌خورد، به رینگ‌های آلیاژی پنج پرهٔ منحصربه‌فردی هم مجهز است. تاراکو در عقب هم از نمای منحصربه‌فردی سود می‌برد که در آن چراغ‌های زاویه‌داری کار شده است. این چراغ‌ها با نواری نازک به یکدیگر متصل شده‌اند. در بخش پایینی این قسمت نیز سپری پلاستیکی، دو سر اگزوز افقی و پوششی فلزی به چشم می‌خورد. سئات فعلاً اطلاعات زیادی از این کراس‌اوور جدید خود منتشر نکرده اما Autobild گزارش داده است تاراکو حدود 30 هزار یورو قیمت خواهد داشت. این گزارش همچنین گفته است که می‌توان انتظار داشت همان پیشرانه‌های فولکس‌واگن تیگوآن و اشکودا کودیاک برای سئات تاراکو هم ارائه گردد.

درنتیجه، این کراس‌اوور هفت‌نفره می‌تواند با یک پیشرانهٔ 1.4 لیتری چهار سیلندر بنزینی با دو سطح قدرت مختلف 125 اسب بخار و 150 اسب بخار عرضه گردد. همچنین امکان ارائهٔ یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر بنزینی با دو سطح قدرت 180 اسب بخار و 220 اسب بخار نیز برای تاراکو وجود دارد. در بخش موتورهای دیزلی نیز احتمالاً یک واحد 2 لیتری چهار سیلندر با سه سطح قدرت 150 اسب بخار، 190 اسب بخار و 240 اسب بخار ارائه خواهد شد. احتمال ارائهٔ یک نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی هم در آینده وجود دارد اما فعلاً اطلاعات چندانی از آن در دست نیست. همان‌طور که در ابتدا گفته شد، انتظار می‌رود تاراکو در نمایشگاه ژنو رونمایی گردد درحالی‌که سئات تأیید کرده است که این کراس‌اوور جدید در اواخر سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *