معماری
خانه / خودرو و خودران / ستاره‌های رنو در ژنو: تالیسمان سفارشی و یک کانسپت

ستاره‌های رنو در ژنو: تالیسمان سفارشی و یک کانسپت

اگرچه رنو در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 بمبی را منفجر نخواهد کرد اما فرانسوی‌ها حداقل چند خودروی جالب‌توجه را در این رویداد مهم صنعت خودرو حاضر خواهند کرد. یک کانسپت کاملاً جدید نشان دهنده ایده‌های این خودروساز برای حمل‌ونقل آینده خواهند بود. برخی منابع ادعا می‌کنند این کانسپت آلگو نام دارد.


اما درباره محصولات تولیدی هم باید گفت که رنو قول معرفی نسخه سفارشی جدیدی از تالیسمان را داده است. این خودرو در برخی بازارهای اروپایی عرضه خواهد شد و پیشرانه جدیدی در قلب آن خواهد تپید.


رنو در ژنو نسخه قوی‌تر Zoe الکتریکی را نیز حاضر خواهد کرد. ZOE R110 دارای پیشرانه الکتریکی جدیدی است که ابعاد مدل قبلی را داشته اما قدرت آن 16 اسب بخار افزایش یافته و به 110 اسب بخار رسیده است. گشتاور نیز به 225 نیوتون متر افزایش یافته است.

به لطف این بهبودها شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت خودروی یاد شده به 11.4 ثانیه رسیده و البته محدوده حرکتی نیز 300 کیلومتر می‌باشد. این خودروی الکتریکی اندکی پس از نمایشگاه ژنو 2018 وارد نمایندگی‌ها خواهد شد و اولین نسخه‌ها نیز اواخر تابستان سال جاری به دست مشتریان خواهند رسید.

پیشرانه 1.3 لیتری توربوی جدید رنو که با همکاری دایملر ساخته شده نیز در ژنو حضور خواهد داشت. این پیشرانه برای مدل‌های کپچر و سنیک و با سه خروجی 115، 140 و 160 اسب بخار در نظر گرفته شده است.

اما ژنو تنها برای رنو نیست. آلپاین نیز با جدیدترین محصول خود یعنی A110 و البته برنامه موتور اسپورت در ژنو حضور داشته و داچیا نیز معرفی تجاری نسل جدید داستر و نسخه تولید محدود از خانواده استپ وی را در سوئیس جشن خواهد گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *