معماری
خانه / خودرو و خودران / موشک 1800 اسبی کوربلاتی به ژنو می‌آید!

موشک 1800 اسبی کوربلاتی به ژنو می‌آید!

نمایشگاه خودروی ژنو همواره شاهد حضور محصولات تک و ناشناسی بوده و امسال نیز کمپانی گمنامی با نام کوربلاتی تلاش دارد تمام توجهات را به خود جلب نماید.


بله نام کوربلاتی به گوش هیچ‌کسی نخورده است؛ اما آن‌ها در حال تلاش زیاد به منظور معرفی هایپرکاری جدید در یکی از مهم‌ترین رویدادهای خودرویی جهان هستند. این خانواده متمول که در کار تجارت جواهر هستند آماده رونمایی از موشک خود می‌شوند.


طراحی محصول جدید این کمپانی ما را کاملاً به یاد محصولات اسپورت و پیشرانه وسط ایتالیایی همچون آلفارومئو 33 استراداله و فراری 330 P4 که کاپوتی طولانی و طراحی کلی گرد داشته‌اند می‌اندازد؛ اما مشخصات عملکردی موشک کوربلاتی کاملاً خیال‌انگیز است.


پیشرانه این خودرو از نوع 8 سیلندر 9 لیتری توئین توربو با بلوک آلومینیومی بوده که در هر سیلندر 4 سوپاپ دارد. این کمپانی قدرت 1800 اسب بخاری را هدف‌گذاری کرده است. این خروجی عظیم از طریق یک گیربکس 6 سرعته و دیفرانسیل لغزش محدود به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.


کوربلاتی می‌خواهد با این قدرت زیاد و شاسی فیبر کربنی به سرعت 500 کیلومتر در ساعت برسد. یک سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر و ترمزهای سرامیک کربنی از دیگر ویژگی‌های هایپرکار این شرکت خواهند بود.

این سقف سرعت بسیار بیشتر از حداکثر سرعت‌های هنسی ونوم GT و کونیگ زگ آگرا RS می‌باشد. آیا کوربلاتی به هدف خود خواهد رسید؟ ما شک داریم اما فهمیدن آن مشکل نخواهد بود.


تنها مکان‌های معدودی در دنیا برای تست این سرعت وجود دارد. بوگاتی از پیست تست Ehra-Lessien گروه فولکس‌واگن برای تست سرعت خود استفاده می‌کند درحالی‌که هنسی نیز به مرکز فضایی کندی می‌رود. کونیگ زگ نیز بزرگراهی در نوادا را انتخاب کرده است. چه کسی می‌داند؟ شاید هم کوربلاتی بتواند به ادعای خود جامه عمل بپوشاند.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *