معماری
خانه / خودرو و خودران / اشکودا ویژن X، محصولی متفاوت از جمهوری چک!

اشکودا ویژن X، محصولی متفاوت از جمهوری چک!

اشکودا تصاویر و جزئیات جدیدی از خودروی مفهومی ویژن X را منتشر کرده است.


این خودرو که ماه آینده در نمایشگاه ژنو 2018 معرفی می‌شود به عنوان یک کراس اوور شهری که ویژگی‌های کودیاک و کاروک را به یک کلاس خودرویی دیگر انتقال خواهد داد شناخته می‌شود.


شاید ویژن X هم یک کراس اوور عادی همچون دیگر خودروها تلقی شود اما این خودرو زیر پوست خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در آغاز باید گفت ویژن X از قلب تپنده 4 سیلندر 1.5 لیتری توربویی سود می‌برد که می‌تواند از سوخت بنزین یا گاز طبیعی فشرده شده استفاده کند. اگرچه این امر در اروپا چندان مرسوم نیست اما مهندسان اشکودا به همین مرحله نیز بسنده نکرده و ویژن X را به سیستم هیبریدی جدیدی نیز مجهز کرده‌اند.


دیگر ویژگی جالب این خودرو سیستم سواری منحصر به فردش است که بنا به گفته خودروساز می‌تواند بنا به نیاز راننده از حالت دیفرانسیل جلو به عقب و چهار چرخ محرک تغییر وضعیت دهد. این امر در ترکیب با قوای محرکه پیشرفته باعث می‌شود ویژن X تحویل قدرت مثال‌زدنی، چابکی بیشتر و آلایندگی کم 89 گرمی در هر کیلومتر داشته باشد.


هنوز جزئیات عملکردی این خودروی مفهومی منتشر نشده‌اند اما پیشرانه الکتریکی عقبی خودرو گشتاور 1000 نیوتون متری تولید خواهد کرد. اشکودا همچنین گفته ویژن X محدوده حرکتی 650 کیلومتری خواهد داشت که به دلیل سه منبع نیروی خود دست‌یافتنی به نظر می‌رسد.


همزمان با آغاز نمایشگاه خودروی ژنو 2018 جزئیات بیشتری از این خودرو را خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *