معماری
خانه / خودرو و خودران / معرفی رسمی اس‌یووی جدید نیسان ترا

معرفی رسمی اس‌یووی جدید نیسان ترا

پس از انتشار چندین تصویر غیررسمی، سرانجام نیسان اس‌یووی بدنه روی شاسی جدید خود که ترا (Terra) نام دارد را رسماً معرفی کرده است. این اس‌یووی جدید از بهار امسال ابتدا در بازار چین عرضه می‌شود و سپس مدت کوتاهی بعد در دیگر بازارهای آسیایی هم عرضه خواهد شد. ترا جایگزینی برای اس‌یووی‌های بدنه روی شاسی قبلی نیسان یعنی مدل اکسترا و نسل قبلی پث‌فایندر محسوب می‌شود. به‌احتمال‌زیاد این خودرو رسماً در ماه آوریل در نمایشگاه پکن رونمایی خواهد شد.

حال اما پیش از اولین نمایش عمومی ترا در نمایشگاه پکن، نیسان چند تصویر از آن منتشر کرده است که ویژگی‌های داخلی و خارجی آن‌را نشان می‌دهد. این خودرو روی پلت‌فرم پیکاپ ناوارا ساخته شده و این موضوع در ظاهر آن‌هم کاملاً مشهود است چراکه ترا در نمای جلویی شباهت زیادی به برادر پیکاپش دارد. کابین این اس‌یووی نیز کاملاً مشابه ناوارا بوده و ویژگی‌های آن مانند تهویهٔ مطبوع دو منطقه‌ای با دریچه برای سرنشینان عقب، تریم چرمی و آلومینیومی، غربیلک فرمان چندمنظوره و… در ترا هم دیده می‌شود. همچنین بازهم مثل ناوارا، تیپ‌های بالایی ترا به نمایشگر لمسی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم مجهز خواهند بود.

هنوز لیست پیشرانه‌های ترا اعلام نشده است اما چون این خودرو بر اساس پیکاپ ناوارا ساخته شده و اشتراکات زیادی با آن دارد، به‌احتمال‌زیاد در موتورها هم با آن مشترک خواهد بود؛ بنابراین احتمالاً ترا مجهز به پیشرانهٔ 2.3 لیتری توربودیزل آشنای نیسان خواهد بود. علاوه بر این، پیش‌ازاین گزارش‌هایی هم به‌احتمال ارائهٔ یک موتور 2.5 لیتری بنزینی با 184 اسب بخار قدرت برای ترا اشاره کرده بودند.

به گفتهٔ نیسان، این اس‌یووی جدید بخشی از برنامهٔ این شرکت بنام «M.O.V.E to 2022» است که بر ساخت خودروهای تجاری و بدنه روی شاسی تمرکز دارد. به گفتهٔ نیسان، از هر شش خودرویی که در سراسر جهان فروخته می‌شود، یکی تجاری یا با ساختار بدنه روی شاسی است و به همین دلیل سازندهٔ ژاپنی قصد دارد با اجرای این طرح، فروش خودروهای تجاری و بدنه روی شاسی خود را تا سال 2022 به میزان 40 درصد افزایش دهد. این کار با عرضهٔ محصولات جدیدی مانند ترا محقق خواهد شد. لازم به ذکر است که نسل سوم نیسان ناوارا در حال حاضر پایه و اساس پیکاپ‌های رنو آلاسکان و مرسدس بنز X کلاس است و حالا با معرفی ترا، تعداد خودروهایی که بر اساس این پلت‌فرم نیسان ساخته شده‌اند به چهار نمونه رسیده است.

[دانلود ویدئو ]

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *