معماری
خانه / خودرو و خودران / منتظر هایپرکار تمام الکتریکی پاگانی باشید!

منتظر هایپرکار تمام الکتریکی پاگانی باشید!

پاگانی در حال توسعه دو هایپرکار جدید است و سورپرایز واقعی برای طرفداران اینکه یکی از آن‌ها هایپرکاری تمام الکتریکی بوده و تا سال 2025 عرضه خواهد شد. این را مدیر شرکت آقای هوراچیو پاگانی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفته است.


البته پیش از آنکه دنیا شاهد تولید هایپرکار تمام الکتریکی پاگانی باشد این خودروساز ایتالیایی یک هایپرکار سنتی با قوای محرکه احتراق داخلی برای جایگزینی هوایرا تولید خواهد کرد.


جانشین هوایرا از پیشرانه توئین توربوی کاملاً جدیدی بهره خواهد برد که هنوز هم توسط مرسدس-ای ام جی ساخته می‌شود. پاگانی می‌گوید این پیشرانه جدید حتی استانداردهای آلایندگی بسیار سخت‌گیرانه کالیفرنیا را نیز بدون نیاز به الکتریکی شدن پاس خواهد کرد. موضوع مهم‌تر اینکه مؤسس کمپانی تأیید کرده جانشین هوایرا دارای گیربکس دستی خواهد بود.

تصمیم پاگانی مبنی بر ارائه جانشین هوایرا با گیربکس دستی عموماً به خاطر تقاضای بالای مشتریان این شرکت بوده و پاگانی پورشه 911 R را یک نمونه از تقاضای بالای بازار برای گیربکس‌های دستی مثال می‌زند.

Horacio Pagani
Horacio Pagani

اما هوراچیو پاگانی درباره هایپرکار تمام الکتریکی نیز گفته که قبلاً بیش از 20 مهندس روی این پروژه کار کرده ولی او به جزئیات بیشتر اشاره‌ای نداشته است. پاگانی معتقد است پیشرانه‌های احتراق داخلی حجیم و جذاب تا سال 2025 ارزش خواهند داشت.

زمانی که از او درباره تکنولوژی‌های رانندگی خودکار پرسیده شده هوراچیو پاگانی گفته که محصولات شرکت برای راندن خریداری می‌شوند بنابراین نیازی به استفاده از این تکنولوژی‌ها وجود ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *