معماری
خانه / خودرو و خودران / معرفی رسمی کراس‌اوور کانسپت اشکودا ویژن X

معرفی رسمی کراس‌اوور کانسپت اشکودا ویژن X

برنامه گسترش سبد محصولات اشکودا با معرفی کراس اوور جدیدی که در جایگاهی پایین‌تر از کودیاک و کاروک قرار می‌گیرد ادامه خواهد یافت. پیش‌نمایش این خودرو به‌صورت کانسپت ویژن X می‌باشد که امروز به‌صورت رسمی معرفی شده است.


ویژن X مفهومی که تا ساعاتی دیگر در ژنو 2018 معرفی می‌شود طرح مطالعاتی جدیدی است که ابعادی جمع‌وجور داشته و طراحی بیرونی آن نشان دهنده زبان طراحی این خودروساز اهل جمهوری چک می‌باشد.


اشکودا تلاش داشته طراحی بدنه بسیار آشنای الهام گرفته از کودیاک و کاروک را وارد مرحله جدیدی کند و برخی شاخصه‌های کانسپت را به آن تزریق نماید. از جمله ویژگی‌های متمایز این کانسپت می‌توان به رنگ بدنه سبز و سقف مشکی، تریم آلومینیومی، عناصر مشکی و نمای جلوی کاملاً خاص اشکودا اشاره کرد.


انتظار داریم نسخه تولیدی طراحی تعدیل شده‌ای داشته باشد بنابراین احتمالاً باید با چراغ‌های LED بسیار نازک و برخی عناصر طراحی بدنه خداحافظی کنیم.


کابین این خودروی مفهومی ظاهر بسیار جالبی داشته و در آن شاهد عناصر گوناگونی روی داشبورد، ستون‌ها، درب‌ها، فرمان، کنسول مرکزی و صندلی‌ها می‌باشیم. ویژن X همچنین دارای سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه‌نمایش تبلت مانند، فرمان دو پره و پشت آمپرهای دیجیتالی می‌باشد.

اشکودا ویژن X اولین خودروی دوگانه‌سوز CNG تاریخ کمپانی بوده و در هر کیلومتر تنها 89 گرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند.


قلب تپنده این خودرو پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری است که می‌تواند از گاز طبیعی و بنزین استفاده کند و البته یک پیشرانه الکتریکی نیز در بخش عقب قرار گرفته است. موضوع مهم‌تر اینکه ویژن X دارای سیستم چهار چرخ محرک می‌باشد.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *