معماری
خانه / خودرو و خودران / معرفی کانسپت نیسان Imx کورو در ژنو 2018

معرفی کانسپت نیسان Imx کورو در ژنو 2018

کراس اوور مفهومی نیسان IMx که سال پیش در نمایشگاه توکیو معرفی شد را به خاطر دارید؟ اگر آن خودرو را نمی‌شناسید مشکلی نیست زیرا ژاپنی‌ها این بار و در ژنو همین خودرو را با جلوپنجره به‌روز شده، تریم مشکی جدید و رینگ‌هایی با رنگ و طرح متفاوت معرفی کرده‌اند.


از دیگر بازنگری‌های این خودروی مفهومی نسبت به نمونه حاضر در توکیو می‌توان به تکنولوژی مغز به خودروی نیسان اشاره کرد.


مدیر طراحی نیسان درباره این کانسپت می‌گوید:

پس از نمایشگاه خودروی توکیو تیم ما ظرفیت‌های بیشتر IMx را بررسی کردیم. از خودمان درباره الهام بیشتر این خودرو به عنوان یک شاسی‌بلند پرسیدیم و تغییرات نسبتاً ساده‌ای را در جزئیات، عناصر و رنگ اعمال نمودیم.

این مدیر ارشد ادامه می‌دهد:

در کل این تغییرات نسبتاً کوچک با یکدیگر ترکیب شده و باعث شده‌اند IMx کورو شخصیت متفاوتی داشته باشند و البته اضافه شدن نام کورو نیز همین را نشان می‌دهد. این خودرو طراحی هدفمندی داشته و فکر می‌کنیم که موقعیت جالب‌توجهی برای این کانسپت به وجود آمده است.


تکنولوژی مغز به خودروی یاد شده باعث می‌شود سرعت واکنش رانندگان افزایش یافته و البته افراد بتوانند رانندگی لذت‌بخش‌تری را تجربه کنند.


این کراس اوور کانسپت از پیشرانه‌های الکتریکی توانا با قدرت ترکیبی 429 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتون متر استفاده می‌کند. به لطف باتری پرظرفیتی که ارتقا یافته IMx کورو محدوده حرکتی بیشتر از 600 کیلومتری دارد.


نیسان IMx کوروی کاملاً خودران می‌تواند خودش را پارک کرده و البته به عنوان یک نیروگاه برق مجازی مطرح باشد.


اما بد نیست اشاره‌ای هم به کابین داشته باشیم. نیسان تلاش داشته حس جادار بودن را در این بخش نشان دهد. درست همانند کانسپت قبلی، کورو نیز دارای پشت آمپرهای پانورامیک OLED، صفحه‌نمایش جداگانه، الگوی خاص صندلی‌ها و پشت‌سری‌ها می‌باشد.

به لطف تکنولوژی هوش مصنوعی راننده قادر است با حرکات چشم و دست پشت آمپرها را کنترل کند. از آنجایی که این کانسپت دارای اینترفیس خلاقانه‌ای است بنابراین نیاز کمی برای دکمه‌های فیزیکی وجود داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *