معماری
خانه / خودرو و خودران / معرفی سانگ یانگ e-SIV کانسپت و الکتریکی

معرفی سانگ یانگ e-SIV کانسپت و الکتریکی

سانگ یانگ در حال مزه مزه کردن دنیای الکتریکی‌ها برای ورود احتمالی به این حوزه است. بنابراین با معرفی یک کانسپت تمام الکتریکی در نمایشگاه ژنو، دستان خود را گرم کرده است. شاسی‌بلند الکتریکی e-SIV نقطه آغاز این مسیر برای سانگ یانگ است.


سانگ یانگ e-SIV در سال 2020 به حقیقت خواهد پیوست و البته بعد از آن شاهد مدل‌های الکتریکی دیگری از سانگ یانگ نظیر تیوولی برقی نیز خواهیم بود. می‌توان گفت که قبل از ورود به بازار e-SIV، پیشرانه‌های فعلی و درون‌سوز سانگ یانگ در مقابل رقبا، کاملاً سالخورده خواهند شد. این خودرو به عنوان جایگزینی برای کوراندو و برای پر کردن شکاف بین مدل‌های تیوولی و رکستون تولید خواهد شد.


نسخه مفهومی از زبان طراحی متفاوتی با سایر برادران خود سود می‌برد. طبیعی است که بسیاری از ویژگی‌های نمایشی این خودرو را در نسخه نهایی نخواهیم دید. سقف شیب‌دار و چراغ‌های باریک و دستگیره‌های پنهان از ویژگی‌های این شاسی‌بلند الکتریکی هستند.


در داخل کابین از چهار صندلی انفرادی و یک داشبورد دیجیتالی با نمایشگر عریض استفاده شده است. ویژگی‌هایی نظیر یادگیری ماشین، فناوری تشخیص صدا و ناوبری مستقل ماهواره‌ای برای کنترل از راه دور خودرو و راه‌اندازی سیستم‌هایی نظیر تهویه و استارت از راه دور و همچنین سیستم‌های ایمنی فعال و رانندگی خودکار سطح 2 با کمک سنسورها و رادار و دوربین در e-SIV پیاده می‌شوند.

هرچند نسخه‌های غیر الکتریکی این خودرو نیز قابل پیش‌بینی هستند اما در نسخه تمام الکتریکی از یک بسته باتری 61.5 کیلووات ساعتی استفاده می‌شود که یک موتور 188 اسب بخاری را پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب شعاع حرکتی این خودرو تا 450 کیلومتر نیز خواهد رسید. شارژ سریع و 80 درصدی باتری‌ها نیز تنها در زمان 5 دقیقه میسر خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *