معماری
خانه / خودرو و خودران / پینین فارینا H2 اسپید، اسلحه‌ای مخوف در نمایشگاه ژنو

پینین فارینا H2 اسپید، اسلحه‌ای مخوف در نمایشگاه ژنو

مؤسساتی همچون پینین فارینا معمولاً خودروهایی را برای دیگر خودروسازان طراحی می‌کنند. از جمله این طرح‌ها می‌توان به کانسپت HK GT اشاره کرد که در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 معرفی شده است؛ اما پینین فارینا محصول خاص خود را نیز دارد.


این موسسه دو سال پیش و با معرفی خودروی مفهومی H2 اسپید ما را هیجان‌زده کرد و حالا این خودرو روی خط تولید خواهد رفت.


این خودروی پیستی هیدروژنی توسط موسسه مشهور ایتالیایی carrozzeria ساخته خواهد شد و در بخش قوای محرکه آن از همکار مسابقه‌ای یعنی گرین GT کمک گرفته می‌شود. همه این کمپانی‌های درجه‌یک جهانی دست به دست هم داده‌اند تا خودرویی را خلق کنند که قطعاً سوپرکارهای زیادی را به چالش خواهد کشید.


شاسی فیبر کربنی این خودرو از پروتوتایپ لمانز مشتق شده و البته دارای فاصله بین محوری بیشتر و فاصله کمتر چرخ های روبرویی می‌باشد. H2 اسپید همچنین کاکپیتی دارد که ارتفاع بیشتری نسبت به سطح زمین داشته و این امر باعث می‌شود میلیونرهای آماتور بتوانند پیست پیش رو را بهتر مشاهده نمایند.


البته طراحی بدنه این خودرو کاملاً جدید است. H2 اسپید دارای کاکپیتی بسته، ورودی هوا روی سقف، ورودی‌های هوا بزرگ در کناره‌ها، تیغه افقی به منظور پایدار کردن خودرو و بال عقب بزرگ به منظور چسباندن خودرو به سطح پیست می‌باشد.


قوای محرکه هیبریدی و پیشرفته این سوپرکار دارای 4 پیشرانه الکتریکی و سیستم سلول سوختی سبک‌وزن می‌باشد. خروجی سیستم 653 اسب بخار است که بسیار بیشتر از قدرت کانسپت اولیه بوده و با وزن 1420 کیلوگرمی، این هیولای جدید می‌تواند در 3.4 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و مسافت 400 متر را در 11 ثانیه طی کند. سقف سرعت این خودرو نیز 300 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.


این نیرو بدون استفاده از کلاچ، شیفتر یا دیفرانسیل و تنها با وجود سیستم هدایت گشتاوری به چرخ های عقب می‌رسد. تنها خروجی سیستم اگزوز پینین فارینا H2 اسپید بخار آب بوده و البته پر کردن تانک هیدروژنی آن فقط 3 دقیقه طول می‌کشد.


پینین فارینا علاوه بر گرین GT با دیگر تأمین‌کننده‌های درجه‌یک نیز همکاری کرده است. میشلین تأمین کننده لاستیک‌های پایلوت اسپورت GT 59M برای زمین‌های خشک و لاستیک‌های P2L برای زمین‌های خیس بوده است؛ و صندلی‌های سبک‌وزن و کمربندها نیز توسط سابلت ساخته شده است.

بهتر است عجله کنید زیرا پینین فارینا تنها 12 دستگاه از H2 اسپید را خواهد ساخت.

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *