معماری
خانه / سبک زندگی / اینم یه جورشه / کراش، سبک جدید عشق‌بازی

کراش، سبک جدید عشق‌بازی

به گزارش آی سبک، این روزها پدیده‌ای عاطفی در میان قشر جوان به ویژه دانشجویان گسترش یافته که نوعی از ابراز عشق پنهانی و یکطرفه است که آن را کراش می نامند. یکی از ابزار این روند عاطفی؛ استفاده از فضای مجازی است. برخی از بی‌خطر بودن این روند سخن می‌گویند و برخی دیگر به آسیب‌های احتمالی آن اشاره می‌کنند و آن را عشق‌های یواشکی می‌نامند.

کراش چیست؟
اصطلاح کراش به معنای  این است که کسی را عمیقا دوست داشته باشید، اما این دوست داشتن را ابراز نکنید و این موضوع در درونتان مخفی بماند. رنج دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای به شما ندارد، مشکل و توام با احساس ناامیدی، یاس و افسردگی است و زمانی که یقین پیدا می‌کنید آن فرد، دقیقاً همان شخص مورد نظر شما است، این احساسات قوت بیشتری می‌گیرد.

بیشتر افراد به امید اینکه روزی بتوانند به هر قیمتی و با هر وسیله‌ای به وصال محبوب برسند روزگار می‌گذرانند، اما حقیقتا، اکثر این امید‌ها هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل نمی‌شوند، در نتیجه این افراد احساس ناکامی لاینفکی می‌کنند.

باید توجه داشت که در برخی موارد نیز، این روند به خوبی پیش می‌رود و عنوان کراش تنها تا زمانی بر علاقه‌ای می‌ماند که بی‌نتیجه و پنهانی باشد اما به محض باخبر شدن معشوق از این عشق، فرد از حالت کراش خارج می‌شود.

چرا کراش ایجاد شد؟
در جریان کراش فرد، عشق یک‌طرفه را با خیال خود پر و بال می‌دهد، بنابراین بدون اینکه شخص از طرف مقابل پاسخ منفی بشنود این فرصت را دارد که عشق‌بازی را تجربه کند؛ افرادی که تحمل شنیدن پاسخ منفی معشوق را نداشته یا تمایل ندارند که با واقعیت روبرو شوند جذب کانال‌های کراش‌یاب از طریق فضای مجازی می‌شوند. افرادی که در روند کراش‌یاب قرار می‌گیرند به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول؛ اشخاصی هوس‌باز هستند که برای تامین نیازهای روحی خود در این مسیر قدم گذاشته‌اند و دسته دوم؛ آن‌هایی هستند که از سر کنجکاوی و سرگرمی عضو چنین کانال‌هایی شده‌اند.

عشق واقعی چه نشانه‌هایی دارد؟
عشق واقعی زمانی ایجاد می‌شود که دو طرف از نظر احساسی و ذهنی در همه احساساتشان با هم شریک هستند. در عشق واقعی معشوق دوست دارد بداند که شما چه علایقی دارید و از چه چیز‌هایی خوشتان نمی‌آید؛ همچنین در این عشق، هر دو نفر از موفقیت و شادی یکدیگر خوشحال می‌شوند؛ افرادی که یکدیگر را دوست دارند در بدترین و بهترین شرایط زندگی در کنار هم هستند و از هم حمایت می‌کنند.

کسی که به شما علاقه‌ داشته باشد زمانی را هر چند کوتاه با شما سپری می‌کند، اشخاصی که یکدیگر را دوست دارند از با هم بودن لذت می‌برند، همچنین در صورتی که فردی صبورانه به شما کمک می‌کند که مشکلات شخصی خود را حل کنید این به آن معناست که آن شخص به شما علاقه دارد؛ فردی که به شما علاقه‌مند است حتی به جزئی‌ترین کار‌ها و صحبت‌های شما هم توجه می‌کند و پس از گذشت مدت زمانی طولانی حتی جزئی‌ترین صحبت‌های شما را هم به یاد می‌آورد.

نشانه‌های عشق یک طرفه یا بیمارگونه چیست؟
عشق یک طرفه عشقی است که در آن میل به معشوق، موضوعی ذهنی است یعنی عاشق در افکار و پیش فرضهایش باور دارد که معشوقش به او علاقه‌مند است و او از احساسات معشوقش بی اطلاع است.

عواقب ناگوار “کراش” برای جوانان
اشخاص در کراش عشقی خیالی را تجربه می‌کنند؛ خیال ابزاری است که اگر مهار نشود می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری‌های گوناگون کند؛ در کراش فرد با ناکامی و محدودیت‌های عالم واقعیت روبرو نمی‌شود؛ کراش موجب می‌شود که مشکلات روانی شخص گسترش پیدا کند و فرد تنها شود، زیرا آن لذتی را که از پرورش خیال نصیبش می‌شود در عالم واقعیت نمی‌تواند احساس کند، بنابراین فرد دچار لذتی کاذب می‌شود که این لذت شخص را مستعد ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی می‌کند.

در کراش فاصله بین دنیای ذهنی با واقعی فرد افزایش پیدا می‌کند در نتیجه شخص دچار اضطراب و افسردگی می‌شود. جوانان در دانشگاه‌ها باید یاد بگیرند، اگر نسبت به شخصی علاقه ای دارند، از این علاقه بتوانند فرصتی برای دوست داشته شدن واقعی و ساختن یک زندگی حقیقی ایجاد کنند، ولی در کراش عشق پنهانی و یک‌طرفه است و به سرانجام نمی‌رسد.

اگر دانشجویان در دانشگاه‌ها وارد کانال‌های کراش‌یاب شوند، به تدریج نسبت به یادگیری دروس بی‌انگیزه می‌شوند بنابراین آن‌ها نمی‌توانند مهارت‌های لازم را در دانشگاه‌ها کسب کنند. طبق بررسی صورت گرفته بازده آموزشی زن و مرد متاهل در دانشگاه‌ها نسبت به دختر و پسر مجرد مختلط یا دختر و پسر مجرد تک جنس بیشتر است.

کراش به کجا ختم می‌شود؟
در اکثر موارد، کراش به رابطه‌ای با چارچوب و نهایتا ازدواج ختم نمی‌شود، زیرا رابطه‌ای پنهانی است که معشوق از آن اطلاع ندارد، در رابطه‌های حقیقی و واقعی هر دو طرف سعی در شناخت همدیگر دارند و همین طور که یک شخص علاقه‌اش را ابراز می‌کند به طرف مقابل هم فرصت می‌دهد که علاقه یا عدم آن را بیان کند. حال آن که در روند کراش، اوضاع چنین نبوده و به همین خاطر آسیب‌های فراوانی را ایجاد می‌کند.

منبع: تبیان

Let’s block ads! (Why?)

برای مطالعه ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *